طراحی نما

طراحی نمای پارکینگ

بدون شک یکی از اولین قسمت‌های هر ساختمان که در نگاه اول به چشم افراد می‌آید، پارکینگ است. در واقع پارکینگ به عنوان دروازه‌ای به شمار می‌رود که تمامی ساکنین ساختمان، کارمندان، مشتریان، مهمانان و… باید از آن عبور کنند تا به ساختمان اصلی برسند. این توضیح کوتاه کافی‌ست تا ما را با اهمیت طراحی نمای پارکینگ آشنا کند. با ما همراه باشید تا در مورد مهم‌ترین نکات و اصول طراحی نمای بیرونی پارکینگ، نکاتی را به شما معرفی کنیم. همچنین اگر به دنبال یک تیم حرفه ای برای طراحی نمای پارکینگ ساختمان خود می گردید، همین حالا با کارشناسان بناباما تماس بگیرید. مهندسان ما صبورانه پاسخگو تمامی سوالات شما خواهند بود.

مشاوره رایگان در زمینه طراحی نمای پارکینگ

مدت زمان تخمینی مطالعه: 13 دقیقه

طراحی نمای پارکینگ چه اهمیتی دارد؟

پارامترهای مختلفی وجود دارند که بر روی ارزش واقعی یک ساختمان تاثیرگذار هستند؛ یکی از مهم‌ترین پارامترهای موثر در این زمینه (که شاید کمتر از سایر قسمت‌های بنا به آن توجه می‌شود) پارکینگ است. بله؛ زمانی که یک ساختمان پارکینگ بزرگ و کاربردی داشته باشد، بها و ارزش آن بیش از پیش افزایش پیدا خواهد کرد. خوشبختانه این روزها، سازندگان بناهای مختلف، بیش از هر زمان دیگری به طراحی نمای دیوار پارکینگ خود توجه می‌کنند. آن‌ها سعی می‌کنند با انجام مواردی مانند نورپردازی، طراحی سقف، ستون و… یک فضای عالی و دلباز برای پارک کردن خودروی ساکنین، کارکنان، مشتریان و … به وجود آورند.

تفاوتی ندارد که ساختمان شما از نوع مسکونی، تجاری، اداری یا آموزشی باشد؛ در هر صورت پارکینگ یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن به شمار می‌رود. بنابراین باید برای طراحی نمای بیرونی پارکینگ ساختمان خود، از یک تیم قدرتمند و حرفه‌ای کمک بگیرید. این روزها بسیاری از افراد، با خودروهای شخصی خود به این طرف و آن طرف می‌روند، در نتیجه با مشاهده یک پارکینگ مناسب، اصولی و ایمن در یک ساختمان، ناخودآگاه احساس خوبی در مورد بنای مورد نظر و ساکنین آن به دست می‌آورند.

طراحی نمای پارکینگ در بناباما
طراحی نمای پارکینگ

هر آن‌چه باید در مورد طراحی نمای پارکینگ ساختمان بدانید

این روزها بسیاری از ساختمان‌ها، دارای متراژی پایین و زیربنای کمی هستند. در چنین شرایطی طراحی یک پارکینگ اصولی و مناسب، می‌تواند شرایط بهینه‌ای را برای هر ساختمان به وجود آورد. زمانی که در طراحی پارکینگ، از اصول زیبایی شناسی استفاده شده باشد، حس و حال بسیار خوبی را در هنگام ورود به ساختمان برای ساکنین و مهمانان به وجود می‌آورد. در زمان‌های گذشته، پارکینگ‌ها به شکل ساده ای طراحی می‌شدند؛ اما این روزها، طراحی آن‌ها تبدیل به یک کار حرفه‌ای و اصولی شده است. اندکی خلاقیت در طراحی نمای دیوار پارکینگ ساختمان، ارزش و بهای آن را به میزان فراوانی افزایش می‌‌دهد.

یک طراحی ایمن و اصولی برای پارکینگ، باعث ایجاد آرامش و رفاه فراوانی برای ساکنین می‌شود. فراموش نکنید فضایی که برای پارکینگ ساختمان خود اختصاص می‌دهید، باید به گونه‌ای باشد که ساکنین بتوانند به راحتی وارد آن شده و از آن خارج شوند. همچنین به تعداد افرادی که در ساختمان مسکونی زندگی می‌کنند و یا افرادی که در یک ساختمان اداری و تجاری به فعالیت مشغول هستند، باید فضا برای پارک کردن ماشین‌ها وجود داشته باشد. البته باید فضایی نیز برای مهمانانی که به یک ساختمان مسکونی مراجعه می کنند و همچنین مشتریان یک مجتمع تجاری و اداری در نظر گرفت. نورپردازی پارکینگ، قرار دادن تهویه مناسب و استفاده از یک کفپوش مناسب در طراحی نمای دیوار پارکینگ ساختمان، از جمله دیگر اصولی هستند که باید به آن توجه ویژه‌ای نمود.

کاهش هزینه های اجرا و طراحی به صرفه و اقتصادی شاسی کشی نما

پارامترهای موثر بر قیمت طراحی نمای بیرونی پارکینگ

یکی از مهم‌ترین پارامترهایی که در طراحی نمای هر ساختمانی مطرح می‌شود، قیمت آن است. بدون شک قیمت طراحی نمای هر ساختمانی، با توجه به متراژ بنا، نوع بنا و سبکی که برای آن انتخاب شده، متفاوت می‌باشد. بنابراین مواردی مانند سلیقه و بودجه کارفرما و همچنین قوانین و ضوابط شهرداری در تعیین قیمت آن موثر هستند. مصالحی که قرار است برای طراحی نما ساختمان مورد استفاده قرار گیرند.

طراحی نمای بیرونی پارکینگ
نمای بیرونی پارکینگ

همچنین سبک انتخاب شده برای نمای ساختمان، تاثیر مستقیمی در هزینه نهایی آن دارند. به عنوان مثال قیمت طراحی سبک رومی برای ساختمان، بیشتر از نمای مدرن یا مینیمال است. زیرا در این سبک از بنا به جزئیات توجه بیشتری شده و زمان زیادی برای اجرای این سبک لازم است. همچنین هر چقدر متراژ یک بنا بیشتر باشد، قیمت طراحی نمای بیرونی آن نیز افزایش خواهد یافت. مهم‌ترین پارامترهای تاثیر گذار در قیمت طراحی نمای یک ساختمان عبارتند از:

 • سبک نمای ساختمان
 • مصالح و مواد اولیه مورد استفاده در طراحی نما
 • متراژ و ابعاد ساختمان
 • حق الزحمه طراحان، پیمانکاران و کارگران ساختمان

5 نکته مهم که در طراحی نمای پارکینگ ساختمان باید به آن توجه کنید

المان‌های بسیار زیادی وجود دارند که در کنار همدیگر، یک طراحی اصولی، زیبا و ایمن برای پارکینگ ساختمان شما به وجود می‌آورند. ما در این قسمت شما عزیزان را با برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم؛ خوشحال می‌شویم اگر همچنان با ما همراه باشید:

طراحی نمای پارکینگ ساختمان
نمای پارکینگ

1- تزئینات ساده در طراحی نمای پارکینگ ساختمان بسیار موثر هستند

شاید این موضوع برای برخی از افراد چندان مهم نباشد، اما تزئینات ساده‌ای که در طراحی نمای دیوار پارکینگ ساختمان به کار برده می‌شود، تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و جذابیت آن دارند. ذوق و خلاقیت طراحان بنا، می‌تواند زیبایی خاصی به این فضا ببخشد. به خصوص اگر پارکینگ شما در طبقه همکف و در قسمت ورودی ساختمان قرار دارد، باید به تزئینات آن توجه ویژه‌ای نمایید. چرا که در هنگام ورود به ساختمان، آن‌چه در نگاه اول به چشم افراد می‌آید، طراحی نما پارکینگ است. حتی اگر شما زیباترین طراحی و دیزاین را برای فضای داخلی ساختمان خود در نظر گرفته‌ باشید، اما به زیبایی و اصول طراحی پارکینگ خود بی توجه باشید، انتظار نداشته باشید که مخاطب تحت تاثیر فضای داخلی خانه یا محل کار شما قرار بگیرد.

2- طراحی رمپ برای فضای پارکینگ را فراموش نکنید

این روزها در برخی از ساختمان‌ها، شاهد اختلاف ارتفاع هستیم و این موضوع بر روی طراحی پارکینگ تاثیر می‌گذارد. بسیاری از طراحان برای آن که این اختلاف ارتفاع را از بین ببرند، اقدام به طراحی رمپ می‌نمایند. رمپ یکی از المان‌هایی است که به تنهایی، تاثیر بسزایی در ایجاد یک فضای زیبا و دلنشین برای پارکینگ دارد. می‌توان با استفاده از گیاهان طبیعی یا مصنوعی و اندکی ذوق و سلیقه، یک رمپ زیبا و جذاب برای پارکینگ طراحی نمود.

3- از اهمیت نورپردازی برای طراحی نمای بیرونی پارکینگ ساختمان غافل نشوید

یکی از مهم‌ترین اصولی که در ایمنی و زیبایی پارکینگ نقش مهمی ایفا می‌کند، نورپردازی آن است. در واقع این نورپردازی باید به گونه‌ای انجام شود که رانندگان بتوانند در هنگام شب، به راحتی خودروی خود را پارک نموده و یا آن را از پارکینگ خارج کنند. همچنین نور پردازی، می‌تواند یک فضای با شکوه و دلنشین برای پارکینگ به وجود آورد. می‌توان از نورهای خطی، پنل‌ها، لوستر و لامپ هالوژن برای نورپردازی پارکینگ استفاده کرد. نور روح زندگی را برای پارکینگ شما به ارمغان می‌آورد، پس در طراحی نمای بیرونی پارکینگ خود هرگز از آن غافل نشوید.

نورپردازی نمای پارکینگ ساختمان
نورپردازی نمای پارکینگ

4- طراحی سقف پارکینگ بسیار مهم است

شاید باور نکنید اما طراحی سقف نمای پارکینگ ساختمان تاثیرات باور نکردنی در زیبایی این فضا دارد. در زمان‌های نه چندان دور، سقف پارکینگ‌ها به شکل بسیار ساده‌ای طراحی می‌شدند؛ اما این روزها شاهد طراحی مدرن و زیبایی برای سقف پارکینگ هستیم که با المان‌های متعددی تزئین شده‌اند. به عنوان مثال آویزان کردن یک لوستر زیبا در سقف بلند یک پارکینگ، تاثیر فوق‌العاده ای در زیبایی فضا ایفا می‌کند. البته این نکته را از یاد نبرید که در طراحی سقف پارکینگ، اصول سادگی را رعایت کنید.‌ شلوغ کردن سقف پارکینگ جلوه چندان خوشایندی برای این فضا به همراه ندارد و شما باید به این موضوع توجه ویژه‌ای نمایید.

5- درب ورودی پارکینگ را از زیباترین نوع آن انتخاب کنید

این روزها در بسیاری از ساختمان‌ها، درب ورودی پارکینگ، به عنوان بخش مهمی از ساختمان به شمار می‌رود. بنابراین باید یک درب شیک و زیبا برای پارکینگ خود انتخاب کنید.‌ نوع درب باید با توجه به نمای خارجی ساختمان و دکوراسیون داخلی آن انتخاب شود. فراموش نکنید که درب ورودی پارکینگ، بیانگر قسمتی از هویت آن است، بنابراین باید با دقت و حساسیت بالایی انتخاب شود.

سفارش طراحی نمای پارکینگ در بناباما

طراحی نمای پارکینگ ساختمان (برخلاف آن چیزی که بسیاری از افراد فکر می‌کنند) یک کار تخصصی و حرفه‌ای است. یک پارکینگ اصولی و استاندارد، می‌تواند رفاه و آسایش فراوانی برای ساکنین ساختمان به وجود آورده و امنیت فراوانی را برای خودروهای آن‌ها تامین نماید. مهندسان و طراحان ما در تیم بناباما، با سال‌ها دانش و تجربه‌ای که در زمینه طراحی بناهای مختلف دارند، در کنار شما هستند تا یک طراحی زیبا و دلچسب برای پارکینگ خود ایجاد کنید. ما تمام تلاش خود را به کار برده‌ایم تا بر اساس استانداردهای جهانی و ذوق و خلاقیتی باور نکردنی، بهترین فضای پارکینگ را برای شما عزیزان طراحی کنیم. بدون شک شما از اعتماد به مجموعه بناباما هرگز پشیمان نخواهید شد؛ پس با ما تماس بگیرید و در زمینه بهترین طراحی‌ها برای پارکینگ خود، نظر مهندسان و طراحان ما را جویا شوید.

طراحی نمای پارکینگ ساختمان خود را به بناباما بسپارید

مراحل ثبت سفارش طراحی نما در بناباما

 • مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان طراحی
 • ارسال موقعیت مکانی و تصاویر (در صورت نیاز) از سوی کارفرما
 • بازدید میدانی رایگان از محل پروژه و برداشت وضع موجود
 • ارائه طرح و پیشنهادات اولیه به کارفرما و کسب نظرات و علایق ایشان
 • عقد قرارداد با کارفرما
 • برداشت دقیق ساختمان موجود توسط نقشه بردار مجرب
 • طراحی اولیه پوسته نما
 • اخذ تاییدیه اولیه کارفرما
 • طراحی سه طرح پیشنهادی به کارفرما براساس طرح اولیه و سلیقه کارفرما و انتخاب طرح نهایی کارفرما
 • طراحی نهایی نما به همراه ارائه کلیه نقشه های دوبعدی، سه بعدی و جزئیات اجرایی نما
 • بازدید رایگان جهت مشاوره در حین اجرا نما
طراحی نمای دیوار پارکینگ
سفارش طراحی نمای پارکینگ در بناباما

جمع بندی

این روزها داشتن یک پارکینگ زیبا و مناسب، دغدغه هر خانه و خانواده‌ای است. البته نه تنها بناهای مسکونی، بلکه مجتمع‌های اداری، تجاری، آموزشی و… نیز به طراحی نمای دیوار پارکینگ خود اهمیت فراوانی می‌دهند. چه بخواهیم و چه نخواهیم، پارکینگ جزو اصلی‌ترین قسمت‌های ساختمان ما به شمار می‌رود و باید برای طراحی نما آن، ارزش فراوانی قائل باشیم. ما با ارائه این مقاله تلاش کردیم به اهمیت طراحی یک نما اصولی و زیبا برای پارکینگ بپردازیم. همچنین شما را با مهم‌ترین نکاتی که در طراحی آن باید رعایت کنید آشنا کردیم. در نهایت امیدواریم با کمک یک تیم طراح حرفه‌ای و قدرتمند، زیباترین نماها را برای پارکینگ ساختمان خود طراحی کنید و از آن لذت ببرید.

پرسش های پر تکرار

هزینه طراحی نمای پارکینگ ساختمان چقدر است؟

هزینه طراحی یک نمای اصولی و کامل برای پارکینگ ساختمان، به موارد مختلفی بستگی دارد. از جمله آن‌ها می‌توان به سبک نما، متریال‌های به کار رفته در آن، جزئیات نمای پارکینگ، مساحت و ارتفاع پارکینگ اشاره نمود.

اصول مورد توجه در طراحی نمای پارکینگ کدامند؟

برای این که بتوان یک طراحی اصولی و استاندارد برای پارکینگ انجام داد، باید به موارد مهمی توجه نمود که از جمله آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره نمود: در نظر گرفتن فضا و فاصله مناسب برای پارک کردن ماشین‌ها، توجه به نورپردازی فضای پارکینگ، انتخاب کفپوش مناسب برای پارکینگ، توجه به قوانین و ضوابطی که برای طراحی نما پارکینگ تعیین شده‌اند و توجه به جزئیات و تزئینات نما.

سایر خدمات پیشنهادی بناباما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید