طراحی نما

طراحی نمای سوله

شاید در نگاه اول، کسی به طراحی ظاهری سوله اهمیت چندان زیادی ندهد. اما همین موضوع می‌ تواند یک امتیاز مثبت برای یک کارخانه و برند تجاری به شمار رود و حتی آن را از رقبای خویش متمایز کند. در این مقاله به بررسی طراحی نمای سوله صنعتی و مدرن میپردازیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. همچنین اگر به دنبال یک تیم حرفه ای برای طراحی نمای ساختمان می گردید، همین حالا با کارشناسان بناباما تماس بگیرید. مهندسان ما صبورانه پاسخگو تمامی سوالات شما خواهند بود.

طراحی نمای سوله در بناباما
طراحی نمای سوله

مدت زمان تخمینی مطالعه: 11 دقیقه

مشاوره رایگان در زمینه طراحی نمای سوله

سوله چیست؟

قبل از آن که در مورد نمای سوله صحبت کنیم، ابتدا باید به این سوال پاسخ دهیم که سوله چیست و چه کاربردی دارد و چرا طراحی سوله از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؟ سوله در واقع یک سازه صنعتی است که بر اساس محاسبات فنی خاصی ساخته می ‌شود. این روزها بسیاری از کارخانه‌ ها، انبارها، مرغداری‌ ها، تعمیرگاه ‌ها، دامداری‌ ها، فروشگاه‌ های بزرگ، باشگاه‌ های ورزشی و… از سوله برخوردار هستند و کاربرد سوله بسیار گسترده است.

طراحی و ساخت سوله، با اهداف مشخصی انجام می شود؛ اما به صورت متداول از سوله برای نگهداری بسیاری از کالا ها و تولیدات استفاده می‌شود. همچنین از سوله می ‌توان برای انجام یک کار تولیدی، پرورش قارچ، احداث گلخانه، احداث دامداری و… استفاده نمود. سوله‌ ها به گونه طراحی و اجرا می شوند که دارای دوام و استقامت بسیار بالایی باشند. این سازه باید در برابر تمامی تغییرات جوی مقاوم باشد و در شرایط مختلف آسیبی برای سوله و آنچه درون آن قرار گرفته است به وجود نیاید.

کاهش هزینه های اجرا و طراحی به صرفه و اقتصادی شاسی کشی نما

طراحی نمای سوله صنعتی چه اهمیتی دارد؟

سوله یکی از مهم ‌ترین بخش‌ های هر سازمان و یا شرکتی به شمار می ‌رود. در سال‌ های نه چندان دور، کسی اهمیت چندان زیادی به نمای سوله نمی داد؛ اما این روزها تمامی کارفرمایان و مدیران سازمان های کوچک و بزرگ، بر اهمیت نمای سوله به خوبی پی برده اند. چرا که یک سوله با طراحی اصولی، زیبا و کاربردی می‌ تواند سازمان یا برند مورد نظر را در بازار تجارت، به عنوان یک برند منحصر به فرد مطرح نماید.

طراحی نمای سوله صنعتی، باعث می شود که کسب و کار شما یک سر و گردن از رقبا بالاتر باشد. فراموش نکنید که نمای یک ساختمان، تنها یک پوشش عادی به شمار نمی رود، بلکه می‌ تواند اعتبار و هویت خاصی برای بنا به وجود آورد. این موضوع سبب می شود که ارزش یک بنای تجاری، صنعتی، مسکونی و… بیش از پیش بالا رود. این موضوع شامل حال سوله نیز می شود؛ طراحی نمای بیرونی سوله به روشی اصولی و زیبا، هوشمندی صاحب سازمان یا برند مورد نظر را نشان می‌ دهد.

نمای سوله صنعتی
طراحی نمای سوله صنعتی

با مزایای طراحی نمای سوله مدرن آشنا شوید

معمولاً نمایی که این روز ها برای قسمت بیرونی سوله انتخاب می‌ شود، نمای مدرن است. همان گونه که می دانید نمای مدرن، دارای سادگی و جذابیت منحصر به فرد خویش است. در این سبک از طراحی نما، خبری از جزئیات و تزئینات مختلف نیست. به همین سبب است که می توان آن را با هزینه کمتری در قیاس با سبک های کلاسیک و سنتی طراحی نمود. سوله نیز از آن دسته بناهایی است که برای نمای آن، باید به سادگی، زیبایی و مقاومت آن اهمیت زیادی داد. خوشبختانه نمای سوله مدرن، از تمام این ویژگی‌ ها برخوردار است و جلوه ای بی نظیر برای آن به وجود می آورد. از جمله مهمترین مزایای طراحی نمای سوله مدرن، می توان به پارامترهای زیر اشاره کرد:

 • یک نمای اصولی و زیبا برای سوله صنعتی، اعتبار و ارزش ساختمان را بیش از پیش افزایش می دهد.
 • محیط کارخانه و سوله با یک طراحی اصولی و مدرن، زیبایی و جلوه بی نظیری پیدا می کند.
 • استاندارد بودن و زیبایی نمای سوله مدرن، تاثیر فراوانی در بهبود روحیه کارکنان و نیروهایی دارد که در این محیط به کار مشغول هستند.
 • یک طراحی اصولی و دقیق، باعث افزایش استقامت سازه شده و از اتلاف انرژی جلوگیری به عمل می آورد.
 • طراحی نمای سوله مدرن، اعتبار شرکت را چنین و چند برابر افزایش می دهد.
نمای سوله مدرن
سوله مدرن

الزاماتی که برای طراحی نمای بیرونی سوله نیاز است

بدون شک برای این که بتوان یک طراحی اصولی با بهترین نتایج را برای یک سوله انجام داد، باید به الزامات آن توجه ویژه ای نمود. یک معمار برای طراحی نمای بیرونی سوله، باید درک کاملاً روشنی از نیازها، سلیقه و انتظارات مشتری خود داشته باشد. تنها در این صورت است که می توان مطمئن بود طراحی نمای بیرونی سوله، به بهترین شکل ممکن انجام خواهد پذیرفت. الزاماتی که در طراحی نمای بیرونی سوله باید به آن توجه کنید عبارتند از:

 • ‌سوله مورد نظر قرار است برای چه اهدافی مورد استفاده قرار گیرد؟ پاسخ به این سوال نقش تعیین کننده ای برای نمای سوله در قدم های بعدی دارد.
 • بودجه ای که برای طراحی نمای سوله صنعتی در نظر گرفته شده است نیز یکی از پارامترهای مهم در این زمینه به شمار می رود.
 • ‌ابعاد و اندازه سوله، بر انتخاب نوع سبک طراحی و همچنین متریالی که قرار است برای آن استفاده شود، تاثیر گذار است.‌
 • یکی دیگر از مهم ترین موارد در این زمینه، بازه زمانی است که کارفرما برای طراحی یک سوله در ذهن خود مد نظر دارد.‌
نمای بیرونی سوله
طراحی نمای بیرونی سوله

پارامترهای موثر بر قیمت طراحی نمای سوله

یکی از مهم‌ترین پارامترهایی که در طراحی نمای هر ساختمانی مطرح می‌شود، قیمت آن است. بدون شک قیمت طراحی نمای هر ساختمانی، با توجه به متراژ بنا، نوع بنا و سبکی که برای آن انتخاب شده، متفاوت می‌باشد. بنابراین مواردی مانند سلیقه و بودجه کارفرما و همچنین قوانین و ضوابط شهرداری در تعیین قیمت آن موثر هستند. مصالحی که قرار است برای طراحی نما ساختمان مورد استفاده قرار گیرند. مهم‌ترین پارامترهای تاثیر گذار در قیمت طراحی نمای یک ساختمان عبارتند از:

 • سبک نمای ساختمان
 • مصالح و مواد اولیه مورد استفاده در طراحی نما
 • متراژ و ابعاد ساختمان
 • حق الزحمه طراحان، پیمانکاران و کارگران ساختمان

سفارش طراحی نمای سوله در بناباما

در گذشته شاهد بسیاری از ساختمان های صنعتی و سوله ها بودیم که به شکلی بسیار خشک و تکراری طراحی شده بودند. در حالی که این روزها بسیاری از مدیران کسب و کارها و سازمان ها متوجه شده اند که یک طراحی اصولی و دقیق برای سوله، تا چه میزان می تواند بر روی رونق کسب و کار آن ها تاثیر بگذارد. آن ها به خوبی می دانند که طراحی نمای سوله صنعتی، یک کار کاملاً تخصصی و حرفه ای است. به همین سبب یک تیم با تجربه و کاربلد را برای انجام این امر انتخاب می کنند.

یک طراحی اصولی و کاربردی برای سوله صنعتی، همان کاری است که مجموعه بنابناما انجام می دهد. طراحان و مهندسان ما در بناباما، با سال ها دانش و تجربه ای که در این مسیر کسب کرده اند، به کمک شما خواهند آمد. اگر شما عزیزان نیز قصد دارید برای طراحی نمای سوله صنعتی خود به شیوه ای کاربردی و منحصر به فرد اقدام کنید، می توانید بر روی دانش و تخصص طراحان ما در مجموعه بناباما حساب کنید. ما متناسب با نوع فعالیت و بودجه شما، یک طراحی خاص و کاربردی برای سوله شما انجام خواهیم داد.

طراحی نمای سوله خود را به بناباما بسپارید

مراحل ثبت سفارش طراحی نما در بناباما

 • مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان طراحی
 • ارسال موقعیت مکانی و تصاویر (در صورت نیاز) از سوی کارفرما
 • بازدید میدانی رایگان از محل پروژه و برداشت وضع موجود
 • ارائه طرح و پیشنهادات اولیه به کارفرما و کسب نظرات و علایق ایشان
 • عقد قرارداد با کارفرما
 • برداشت دقیق ساختمان موجود توسط نقشه بردار مجرب
 • طراحی اولیه پوسته نما
 • اخذ تاییدیه اولیه کارفرما
 • طراحی سه طرح پیشنهادی به کارفرما براساس طرح اولیه و سلیقه کارفرما و انتخاب طرح نهایی کارفرما
 • طراحی نهایی نما به همراه ارائه کلیه نقشه های دوبعدی، سه بعدی و جزئیات اجرایی نما
 • بازدید رایگان جهت مشاوره در حین اجرا نما
سفارش طراحی نمای سوله

سخن پایانی

سوله یک مکان صنعتی است، به همین علت است که گاهی اوقات به نمای بیرونی آن اهمیت داده نمی شود. ‌در صورتی که این روزها بسیاری از کسب و کارهای قدرتمند، به تمامی ابعاد و زوایای کار و فعالیت خود توجه می کنند. آن ها برای گسترش کسب و کار خود و همچنین مطرح شدن آن در بازار تجارت امروزه، بخش های مختلف آن را به بهترین شکل ممکن طراحی می کنند و سوله نیز یکی از همین قسمت هاست.

این روزها همگی به خوبی می دانیم که سوله نیز مانند هر ساختمان و بنای دیگری، نیاز به یک نمای حرفه ای و اصولی دارد. چرا که این نوع طراحی، جلوه و شکوه بی نظیری برای سوله به وجود آورده و تغییرات شگفت انگیزی در محیط درون و بیرون آن ایجاد می کند. ما در این مقاله، تلاش کردیم شما را با طراحی نمای سوله صنعتی و مدرن، اهمیت آن و الزاماتی که باید برای آن رعایت کنید آشنا کنیم. امیدواریم با بهره‌مندی از دانش و تجربه تیم بناباما، بتوانید یک نما منحصر به فرد، شیک و کاربردی برای سوله خود طراحی نمایید.‌

سوالات متداول

بهترین متریال برای طراحی نمای سوله چیست؟

خوشبختانه در طراحی یک نمای اصولی و کاربردی برای سوله، دست طراحان برای انتخاب متریال کاملاً باز است. بهترین مصالحی که این روزها برای نمای سوله به کار می روند شامل کامپوزیت، سنگ، آجر، سیمان و… هستند.

یک طراحی اصولی و استاندارد برای سوله، چه ویژگی‌هایی دارد؟

از جمله مهم‌ ترین ویژگی‌ های یک طراحی استاندارد برای سوله های صنعتی، می توان به قیمت مناسب، زیبایی و کاربردی بودن، دوام و استقامت بالا و وزن سبک اشاره کرد.

هزینه طراحی نمای سوله صنعتی چقدر است؟

موارد بسیار زیادی هستند که می توانند بر روی هزینه نهایی نمای سوله تاثیر بگذارند. از جمله این موارد می توان به متراژ سوله، مصالحی که برای طراحی آن استفاده شده و همچنین سبک طراحی نمای آن اشاره کرد. برای کسب اطلاعات دقیق تر در این زمینه، با کارشناسان ما در مجموعه بناباما در ارتباط باشید.

سایر خدمات طراحی نما در بناباما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
همین حالا تماس بگیرید