طراحی نما

طراحی نمای ساختمان چند طبقه

طراحی نمای ساختمان چند طبقه، ترکیبی از هنر، خلاقیت، فن آوری های نوین، تجربه و اصول مخصوص طراحی است.‌ زمانی که تمامی این المان ها به خوبی در کنار همدیگر قرار بگیرند، شاهد یک اثر مقاوم، زیبا و چشم نواز خواهیم بود. در ادامه مطلب به شما خواهیم گفت طراحی نمای یک ساختمان چند طبقه با چه سبک و مصالحی انجام می شود و چه مواردی بر روی قیمت آن تاثیرگذار هستند. خوشحال می شویم اگر همچنان تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. فراموش نکنید که مهندسان و طراحان ما در مجموعه بناباما، همواره آماده هستند تا بهترین طرح ها را بر اساس اصول و قوانین کشورمان به شما ارائه نمایند.

طراحی نمای ساختمان های چند طبقه
طراحی نمای ساختمان چند طبقه

مدت زمان تخمینی مطالعه: 9 دقیقه

مشاوره رایگان در زمینه طراحی نمای ساختمان چند طبقه

اهمیت طراحی نمای ساختمان چند طبقه

این روزها در بسیاری از شهرهای کوچک و بزرگ کشورمان، شاهد طراحی و اجرای ساختمان های چند طبقه هستیم. در واقع با رشد روز افزون جمعیت، در شهرهای بزرگ لزوم طراحی و اجرای ساختمان های چند طبقه بیش از پیش احساس می شود. در چنین ساختمان هایی نیز، طراحی نمای خارجی آن اهمیت بسیار زیادی دارد. همان گونه که می دانید، نما هویت یک ساختمان است و در نگاه اول، توجه مخاطب را به خود جلب می کند. یک طراحی اصولی و زیبا، می تواند اعتبار و شخصیت بسیار خوبی برای یک ساختمان چند طبقه به وجود آورد.

در طراحی یک ساختمان چند طبقه، باید به مواردی مانند سلیقه کارفرما، بافت منطقه، شرایط جوی، فرهنگی و سنتی شهر، اصول و قوانین و همچنین زیبایی بصری آن توجه فراوانی نمود. تنها در این صورت است که می توان یک ساختمان با نمای زیبایی طراحی کرد که با سایر ساختمان های همجوار خود، هماهنگی بی نظیری دارد.

نمای ساختمان چند طبقه
نمای ساختمان چند طبقه

مصالحی که در طراحی نمای ساختمان چند طبقه به کار می روند

نمای ساختمان چند طبقه، اگر به شیوه ای اصولی و استاندارد ساخته شود، نه تنها بر روی روحیه ساکنین تاثیر گذار است، بلکه بر ارزش ساختمان نیز می افزاید. به همین سبب است که در طراحی نمای بیرونی ساختمان، باید دقت فراوانی به خرج داد و از بهترین مصالح استفاده کرد. معمولاً مصالحی که برای طراحی چنین بنایی به کار می روند، از نوع آجر، سنگ، سیمان، سرامیک، کامپوزیت و شیشه هستند. در میان مصالح ذکر شده، سنگ و آجر بیش از پیش مورد توجه کارفرمایان قرار گرفته اند. این دو مصالح نه تنها مقاومت بسیار خوبی برای بنا به وجود می آورند، بلکه قیمت آن ها نیز ارزان و با صرفه است.

البته انتخاب مصالح مناسب برای طراحی و اجرای یک ساختمان چند طبقه، به شرایط اقلیمی و جوی شهر مورد نظر نیز بستگی دارد. طراحان ماهر و با تجربه، بهتر می دانند چه متریالی با شرایط منطقه، بودجه مالی و همچنین سلیقه شما هماهنگ است و همان را برای ساختمان شما در نظر می گیرند.

قیمت طراحی نمای ساختمان چند طبقه چقدر است؟

طراحی نمای ساختمان چند طبقه، به سبب ارتفاع بلندی که دارد، به مراتب بیشتر از ساختمان های یک طبقه یا ویلایی است. اما با این وجود، موارد مختلفی هستند که بر روی قیمت نهایی طراحی چنین سازه ای تاثیر گذار می باشند. از جمله این موارد می توان به سبک نما، مصالحی که در طراحی آن به کار می روند، متراژ و ارتفاع بنا اشاره کرد.

ذکر این نکته ضروری است که طراحان ما در مجموعه بناباما، قبل از آغاز کار، جلسات مشاوره ای را با کارفرمایان برگزار می کنند. در این جلسات بر اساس پارامتر هایی مانند بودجه و سلیقه کارفرما و همچنین اصول و مقررات ساختمان سازی، در مورد نوع طراحی و همچنین قیمت آن به توافق می رسند. فراموش نکنید که سبک نما و همچنین متریالی که برای آن استفاده می شود، دو موضوع تاثیر گذار در قیمت طراحی نمای ساختمان چند طبقه هستند.

کاهش هزینه های اجرا و طراحی به صرفه و اقتصادی شاسی کشی نما

بهترین سبک ها برای طراحی نمای ساختمان های چند طبقه

یکی از اولویت های مهمی که در طراحی نمای هر ساختمانی باید در مورد آن تصمیم گرفت، سبک نما است. چرا که سبک اولین شاخصه ای است که در هر بنایی وجود دارد و سایر موارد به آن بستگی فراوانی دارند. این موضوع در مورد ساختمان های چند طبقه نیز کاملاً صادق است. با ما همراه باشید تا چند سبک محبوب که برای این بناها مورد استفاده قرار می گیرند را به شما عزیزان معرفی کنیم:

1. سبک کلاسیک

سبک کلاسیک در میان ما ایرانیان طرفداران بسیار زیادی دارد؛ شاید این سبک ما را به یاد تاریخ و فرهنگ غنی ایرانی می اندازد. از جمله ویژگی های سبک کلاسیک، توجه فراوان به جزئیات نما و طراحی ستون های بلند و سردرهای باشکوه برای ساختمان است. اصلی ترین متریالی که در این سبک به کار میرود، سنگ تراورتن و همچنین سیمان است.

نمای ساختمان چند طبقه به سبک کلاسیک
نمای ساختمان چند طبقه به سبک کلاسیک

2. سبک مدرن

سبک مدرن جزئیات و شلوغی های سبک کلاسیک را ندارد؛ این سبک زیبا و ساده در میان بسیاری از طراحان و کارفرمایان، محبوبیت بسیار زیادی دارد. در این سبک سادگی حرف اول را می زند و معمولاً از خطوط عمودی و افقی به وفور استفاده می شود.

3. سبک مینیمال

مینیمال نیز یکی از سبک هایی است که این روزها در بسیاری از کشورهای جهان و از جمله ایران بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این سبک نیز سادگی خاص خود را دارد و معمولاً از خطوط مستقیم برای طراحی آن استفاده می نمایند. ساختمان هایی که به سبک مینیمال طراحی میشوند، تک رنگ و غالباً سفید هستند. آن چه با مشاهده چنین نمایی در نگاه اول می بینیم، سادگی آن است که باعث زیبایی و هماهنگی میان اجزای مختلف آن شده است.

نمای ساختمان چند طبقه به سبک مینیمال
نمای ساختمان چند طبقه به سبک مینیمال

طراحی بهترین نمای ساختمان چند طبقه با تیم بناباما

طراحی نمای ساختمان چند طبقه، جایگاه ویژه ای برای تمامی سازندگان بنا دارد؛ چرا که به ارزش بنا اضافه کرده و در عین حال به آن هویت می بخشد. بنابراین طراحی آن را باید به یک تیم متخصص و کارآزموده سپرد. بناباما یکی از شرکت های با سابقه ای است که سال هاست در زمینه طراحی نمای داخلی و خارجی ساختمان ها، به شرکت های دولتی، خصوصی و بسیاری از کارفرمایان شخصی یاری رسانده است. ما تمام تلاش خود را به کار می بریم تا یک نمای اصولی، استاندار، زیبا و متناسب با بودجه شما طراحی نموده و در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما تماس بگیرید و اجازه دهید در مسیر طراحی نما برای ساختمان چند طبقه، در کنار شما باشیم.

طراحی نمای ساختمان چند طبقه را به بناباما بسپارید

سخن پایانی

طراحی نمای ساختمان چند طبقه نیز مانند هر بنای دیگری، اصول و قواعد خاص خود را دارد. هر چند استقامت و دوام یک بنای چند طبقه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، اما نمای آن نیز هویت و شخصیت یک ساختمان را به وجود می آورد. با مشاهده یک نما می توانیم به هویت فضای داخلی آن پی ببریم و با آن ارتباط برقرار کنیم. حتی هویت شهرمان نیز با نمای ساختمان های آن معنا پیدا می کند. پس چه چیزی  زیباتر از آن که ساختمان های چند طبقه، با نمایی زیبا و هماهنگ در کنار هم قرار گرفته باشند و آرامش و آسایش را برای ساکنین خود به ارمغان بیاورند.

ما با ارائه این مقاله تلاش کردیم شما را با مصالح، سبک، قیمت و اهمیت طراحی نمای یک ساختمان چند طبقه آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه این مطالب، اطلاعات خوبی در این زمینه به دست آورده باشید و با آگاهی کامل در این مسیر قدم بگذارید.

سوالات متداول

برای طراحی نمای ساختمان چند طبقه، باید چه مواردی لحاظ شوند؟

پارامترهای مختلفی وجود دارند که برای طراحی نمای یک ساختمان موثر هستند. از جمله مهمترین آنها می توان به معماری بنا، هماهنگی با بافت شهری، تعرفه طراحی نما و رعایت قوانین و ضوابط آن اشاره نمود.

در هنگام انتخاب رنگ و نورپردازی برای طراحی نما ساختمان چند طبقه، به چه مواردی دقت کنیم؟

انتخاب رنگ یکی از مهمترین مراحل طراحی نمای بیرونی یک ساختمان چند طبقه است. می توان دو یا سه رنگ که با همدیگر هارمونی دارند را ترکیب نمود و در نمای خارجی ساختمان استفاده کرد. البته بعضی از طراحان از ترکیب رنگ هایی که مکمل هم دیگر هستند برای نمای چنین ساختمان هایی استفاده می کنند. در زمینه نورپردازی نیز می توان خلاقیت های فراوانی به خرج داد. به عنوان مثال نورهای مخفی یا رنگی، جذابیت نمای ساختمان چند طبقه را بیش از پیش افزایش می دهند.

سایر خدمات طراحی نما در بناباما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
همین حالا تماس بگیرید