طراحی نما

طراحی نمای ساختمان ویلایی

در دنیایی که امروزه ما در آن زندگی می ‌کنیم، تنوع سبک های معماری بسیار زیاد است؛ به گونه ‌ای که انتخاب یک سبک مناسب برای ساختمان ویلایی، می ‌تواند به یک چالش بزرگ در زندگی ما تبدیل شود. ما در این مقاله در مورد اهمیت و اصول طراحی نمای ساختمان ویلایی اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم. همچنین به بررسی طراحی نمای ساختمان ویلایی یک طبقه، دوبلکس، مدرن و ایرانی می پردازیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. همچنین اگر به دنبال یک تیم حرفه ای برای طراحی نمای ساختمان می گردید، همین حالا با کارشناسان بناباما تماس بگیرید. مهندسان ما صبورانه پاسخگو تمامی سوالات شما خواهند بود.

طراحی نمای ساختمان ویلایی
طراحی نمای ساختمان ویلایی در بناباما

مدت زمان تخمینی مطالعه: 15 دقیقه

مشاوره رایگان در زمینه طراحی نمای ساختمان ویلایی یک طبقه و دوبلکس

چرا طراحی نمای ساختمان ویلایی به صورت حرفه ای و اصولی اهمیت دارد؟

همان گونه که می‌ دانید، نمای ساختمان به عنوان چهره یک ساختمان به شمار می ‌رود. در واقع این نمای بیرونی است که بیانگر هویت و شخصیت یک ساختمان است. به همین علت است که همواره بسیاری از افراد، ترجیح می ‌دهند طراحی نمای بیرونی ساختمان ویلایی خود را به شیوه ‌ای خلاقانه، اصولی و منحصر به فرد طراحی نمایند. در نگاه اول، این نمای بیرونی ساختمان ویلایی است که اولین تاثیر را در ذهن مخاطب بر جای می‌ گذارد. بنابراین اگر به بهترین شکل ممکن طراحی شده باشد، بدون شک یک احساس خوشایند و دلنشین را برای همیشه در روح و جان مخاطب برقرار می کند. طراحی نمای ساختمان ویلایی مدرن، نه تنها تاثیر بسزایی در به وجود آوردن جذابیت بصری برای ساختمان دارد، بلکه باعث استحکام و افزایش عمر بنا نیز می گردد.

اگر از بهترین و با کیفیت ترین مصالح برای طراحی نمای ویلا و اجرای آن استفاده شود، بدون شک استحکام آن در برابر تغییرات جوی، تضمین شده است. یک نمای اصولی و مناسب، عمر ساختمان را افزایش داده و بر ارزش و قیمت آن اضافه می کند. اگر در طراحی نمای بیرونی ساختمان، از مصالح مناسب و با کیفیت استفاده شود، آلودگی صوتی نمی‌ تواند به داخل ساختمان نفوذ کند. همچنین در فصل های گرم و سرد سال، از اتلاف انرژی جلوگیری به عمل خواهد آورد. در نتیجه یک طراحی اصولی و کامل، آسایش و آرامش فراوانی برای ساکنین ساختمان ویلایی به ارمغان می آورد.

طراحی نما طبق ضوابط سیما و منظر شهری

طراحی نمای ساختمان ویلایی یک طبقه

با وجود آن که این روزها نمای ساختمان ویلایی دوبلکس و تریبلکس طرفداران بیشماری دارد، اما هنوز هم بسیاری از افراد، به ساختمان ویلایی یک طبقه علاقه بسیار زیادی دارند. این ساختمان نیز زیبایی و جذابیت خاص خود را دارد و در عین حال، می توان با هزینه کمتری اقدام به طراحی و اجرای این نوع نما نمود. معمولاً ویلاهای یک طبقه، در حومه شهرها و مناطق خوش آب و هوا ساخته می شوند.

نمای این ویلاها، بیش از سایر قسمت‌ های آن‌  در معرض دید است و به همین سبب یک طراحی اصولی و استاندارد برای نمای آن، ارزش فراوانی دارد. معمولاً سبکی که برای نمای ساختمان ویلایی یک طبقه انتخاب می شود، از نوع مدرن است. چرا که سبک مدرن، در عین سادگی، اما زیبایی بی نظیری دارد. ساختمان های ویلایی یک طبقه، معمولاً در زمین‌ هایی که دارای متراژ کمی هستند بنا می شوند. بنابراین طراحی نمای بیرونی ساختمان ویلایی، با بودجه ای نه چندان زیاد، کاملاً قابل انجام است.

طراحی نمای ساختمان ویلایی یک طبقه در بناباما
نمای ساختمان ویلایی یک طبقه

اصول طراحی نمای ساختمان ویلایی یک طبقه

در این بخش به معرفی و بررسی اصول طراحی نمای ساختمان ویلایی یک طبقه می پردازیم.

1- محافظت در برابر تغییرات جوی

مصالحی که در طراحی نمای بیرونی ساختمان ویلایی یک طبقه مورد استفاده قرار می گیرند، باید مقاومت بنا را در برابر تغییرات جوی افزایش دهند.

2- نما به عنوان عایق

یک نمای اصولی، نه تنها باید زیبایی بصری ساختمان ویلایی را تامین نماید، بلکه باید به عنوان یک عایق قدرتمند نیز عمل کند. صداهای محیط بیرون، هرگز نباید به داخل ویلا منتقل شوند و این وظیفه بر عهده مصالح نمای بیرونی است. همچنین در فصل‌ های سرد و گرم سال، باید در مصرف انرژی گرمایی و سرمایی صرفه جویی کرد. یک نمای اصولی و دقیق، می تواند در این زمینه به ما کمک فراوانی نماید.

3- وجود هماهنگی میان بخش های داخلی و خارجی ساختمان

یک نمای اصولی، باید به گونه ای باشد که دید مناسبی به بیرون داشته باشد. همچنین به گونه ای طراحی شود که نور طبیعی خورشید در طول روز به داخل ساختمان بتابد.

4- هماهنگی با بافت منطقه

درست است که یک ویلا ملک خصوصی فرد به شمار می رود، اما باید با هویت منطقه نیز هماهنگی خوبی داشته باشد. تنها در این صورت است که زیبایی منحصر به فردی برای محیط اطراف به ارمغان می آورد.

کاهش هزینه های اجرا و طراحی به صرفه و اقتصادی شاسی کشی نما

بهترین سبک برای نمای ساختمان ویلایی دوبلکس

بدون شک یکی از محبوب ترین ساختمان هایی ویلایی در سراسر جهان، ویلای دوبلکس است. این ویلاهای زیبا و چشم نواز، معمولاً در یک یا دو طبقه طراحی می‌ شوند. این طبقات توسط راه پله زیبایی که از میان ساختمان می گذرد، با همدیگر در ارتباط هستند. بسیاری از معماران و طراحان، برای نمای ساختمان ویلایی دوبلکس، سبک مدرن یا مینیمال را در نظر دارند. همان گونه که می دانید در این دو سبک، هیچ خبری از شلوغی نیست و همه چیز در نهایت سادگی و زیبایی طراحی می شود.

شلوغ نبودن سبک مدرن و مینیمال و همچنین نور پردازی های زیبایی که در این سبک استفاده می شود، بیش از پیش نمای ساختمان ویلایی دوبلکس را زیبا و جذاب می نماید.‌ در این سبک، از متریال شیشه بسیار استفاده می شود. پنجره های بزرگی که در طراحی نمای ساختمان ویلایی دوبلکس مشاهده می کنیم، فضایی دلباز و آرامش بخش را با خود به همراه می آورند. طراحان خلاق و باسلیقه می توانند نمای ساختمان ویلایی دوبلکس را به گونه ای طراحی نمایند که با فضای اطراف در ارتباط باشد. در این نوع ویلاها، پتانسیل های طبیعی که در محیط اطراف ویلا وجود دارد، به هیچ عنوان نادیده گرفته نمی شود.

نمای ساختمان ویلایی دوبلکس
طراحی نمای ساختمان ویلایی دوبلکس

آشنایی با طراحی نمای ساختمان ویلایی مدرن

اگر بخواهیم به یکی از سبک های پرطرفدار برای طراحی نما ساختمان های ویلایی اشاره کنیم، بدون شک از سبک طراحی نمای مدرن نام خواهیم برد. در این سبک، بیش از هر چیز به سادگی توجه می شود. همچنین تمامی قسمت های ویلا همخوانی و هماهنگی بسیار زیادی با همدیگر دارند. در نمای ساختمان ویلایی مدرن، به جزئیات و تزئینات چندان پرداخته نمی شود و آن چه بر فضای داخلی و خارجی ساختمان حاکم است، سادگی و اصالت است. در چنین سبکی، می توان با یک نگاه ساده، تمامی فضاهای ویلا را آنالیز کرد و این موضوع در میان معماران به خوانایی معروف است.

  بدون شک خوانایی که یک نمای ساختمان ویلایی مدرن دارا می باشد، در یک ساختمان کلاسیک مشاهده نمی شود.‌ یکی از قوانین اصلی برای طراحی نمای ساختمان ویلایی مدرن، ایجاد احساس آرامش، سکوت و خلوت برای ساکنین است. این ویلاها معمولاً با پنجره های بزرگی طراحی می شوند که رو به یک باغ زیبا، کوه و یا دریاچه قرار دارد.‌ این روزها برای طراحی نما برای ساختمان های ویلایی دوبلکس و تریبلکس، از سبک مدرن استفاده می شود.‌ رنگ هایی که برای طراحی نمای چنین ساختمان هایی مورد استفاده قرار می گیرند، هر چند گاهی ساده و خنثی هستند، اما هماهنگی خاصی با همدیگر دارند. تمامی این موارد، ویلاهایی با سبک مدرن را تبدیل به یک مکان دنج و سرشار از آرامش، برای فرار از محیط شلوغ و پر هیاهوی شهر نموده است.‌

نمای ساختمان ویلایی مدرن
طراحی نمای ساختمان ویلایی مدرن

آیا با نمای ساختمان ویلایی ایرانی آشنا هستید؟

وقتی که صحبت از نمای ساختمان ویلایی ایرانی می شود، همواره بهترین و زیباترین طرح های معماران کشورمان در ذهن ما تداعی می گردد. این روزها بسیاری از کسانی که به فرهنگ و هویت خود علاقه دارند، سعی میکنند طراحی نمای ساختمان ویلایی خود را به سبک ایرانی انجام دهند. ‌ما در شهرهای خوش آب و هوای کشورمان، نمای ساختمان ویلایی کوچک ایرانی را مشاهده می کنیم که جلوه و زیبایی بی نظیری به فضای اطراف خویش بخشیده است. معمولاً طراحان و مهندسان خوش ذوق کشورمان، برای طراحی و اجرای نمای چنین ویلاهایی، حساسیت و وسواس بسیار زیادی به خرج می دهند.

طراحی نمای بیرونی ساختمان ویلایی ایرانی، معرف فرهنگ و هویت ایرانی است. این نما تاثیر شگفت انگیزی بر زیبایی محیط و بافت منطقه دارد. چنین ساختمانی نه تنها ارزش مادی بالایی دارد، بلکه از جنبه زیبایی شناسانه و هنری نیز بسیار ارزشمند است. در چنین ساختمان هایی، فضای داخلی ویلا هماهنگی بی نظیری با نمای بیرونی آن دارد. طراحی نمای ساختمان ویلایی کوچک ایرانی چه در بیرون و چه در داخل فضا، احساس آرامش و شادی بی نظیری برای ساکنین خانه به ارمغان می آورد.

نمای ساختمان ویلایی ایرانی
طراحی نمای ساختمان ویلایی ایرانی

هزینه طراحی نمای ساختمان ویلایی چقدر است؟

بدون شک یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است برای بسیاری از افراد به وجود آید این است که هزینه طراحی نمای ساختمان ویلایی چقدر است؟ قبل از پاسخ به این سوال باید بگوییم که صرف هر نوع هزینه ای برای طراحی نما برای ساختمان ویلایی در واقع یک بازی دو سر برد است. چرا که شما با انجام یک طراحی اصولی و مناسب برای ویلای خود، بیش از پیش به ارزش و بهای آن خواهید افزود. اگر روزی قصد فروش ویلای خود را داشتید، نمای زیبا و اصولی آن، سبب می شود که خیلی زود ساختمان خود را به فروش رسانده و سود خوبی به دست آورید.

همان گونه که می دانید، این روزها در قیمت تمامی کالاها و خدمات، نوسانات فراوانی وجود دارد. بنابراین هرگز نمی توان به صورت دقیق، در مورد هزینه طراحی نما ساختمان، اظهار نظر کرد. اما شما عزیزان می توانید با تیم کارشناسان ما در مجموعه بناباما تماس بگیرید و اطلاع دقیق و کاملی در این زمینه به دست آورید. علاوه بر این، پارامترهای بسیار زیادی وجود دارند که بر روی هزینه طراحی نمای ساختمان ویلایی موثر هستند. همچنان با ما همراه باشید تا به برخی از این پارامترها اشاره کوتاهی نماییم:

 • متراژ و مساحت ساختمان ویلایی
 • سبکی که برای طراحی نمای ساختمان خود انتخاب کرده اید
 • نوع مصالحی که قرار است با آن نمای ویلای خود را اجرا کنید
 • ارتفاع ساختمان

طراحی نمای ساختمان ویلایی با بناباما

نمای ساختمان ویلایی، اولین چشم اندازی است که هر بیننده ای با آن روبرو می شود. بنابراین هر صاحب ملک و خانه ای، باید در زمینه طراحی نمای ساختمان ویلایی خود، دقت و حساسیت زیادی به خرج دهد. اگر می خواهید نمای ساختمان ویلایی شما همواره با شکوه و زیبا به نظر برسد، می توانید بر روی دانش و تجربه تیم بناباما حساب کنید. طراحان ما مهارت و خلاقیت بالایی برای طراحی انواع نماها برای ساختمان ویلایی شما را دارند. کافی است با ما تماس بگیرید تا کارشناسان مجموعه بناباما در مورد طرح مناسب ساختمان ویلایی، هزینه ها و سایر امور مهم شما را راهنمایی کنند.‌

طراحان و مهندسان تیم بناباما، با انواع سبک های معماری به خوبی آشنا هستند. آن ها می دانند که با توجه به بافت و منطقه ای که ویلا قرار است در آن بنا شود، چه نمایی برای آن مناسب تر است. این نماها توسط بهترین و با کیفیت ترین مصالح اجرا می شوند و سال های سال، زیبایی و استحکام خود را حفظ خواهند کرد.‌

طراحی نمای ساختمان ویلایی خود را به بناباما بسپارید

مراحل ثبت سفارش طراحی نما در بناباما

 • مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان طراحی
 • ارسال موقعیت مکانی و تصاویر (در صورت نیاز) از سوی کارفرما
 • بازدید میدانی رایگان از محل پروژه و برداشت وضع موجود
 • ارائه طرح و پیشنهادات اولیه به کارفرما و کسب نظرات و علایق ایشان
 • عقد قرارداد با کارفرما
 • برداشت دقیق ساختمان موجود توسط نقشه بردار مجرب
 • طراحی اولیه پوسته نما
 • اخذ تاییدیه اولیه کارفرما
 • طراحی سه طرح پیشنهادی به کارفرما براساس طرح اولیه و سلیقه کارفرما و انتخاب طرح نهایی کارفرما
 • طراحی نهایی نما به همراه ارائه کلیه نقشه های دوبعدی، سه بعدی و جزئیات اجرایی نما
 • بازدید رایگان جهت مشاوره در حین اجرا نما
سفارش طراحی نمای ساختمان ویلایی در بناباما

سخن پایانی

تنها قسمتی از ساختمان ویلایی که همواره در معرض دید عموم مردم قرار دارد، نمای بیرونی آن است. نمای بیرونی ساختمان، چهره اصلی آن است که شما می توانید به بهترین و زیباترین شکل ممکن آن را طراحی کنید. چنین نمایی باید در نگاه بیننده، چشم نواز و زیبا به نظر برسد و در میان بخش های مختلف آن هماهنگی بی نظیر وجود داشته باشد.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید، از شما صمیمانه سپاسگزاریم؛ ما با ارائه این مطالب تلاش کردیم شما را با اهمیت طراحی نمای ساختمان ویلایی آشنا کنیم. همچنین در مورد انواع ویلاهای یک طبقه، دوبلکس و ایرانی، اطلاعاتی را به سمع و نظر شما عزیزان رساندیم. در نهایت امیدواریم این مطالب به شما کمک کرده باشند تا بتوانید یکی از بهترین و مناسب ترین سبک ها را برای نمای ساختمان ویلایی خود انتخاب کنید و از آن بی نهایت لذت ببرید.

سوالات متداول

بهترین متریال هایی که برای طراحی نمای ساختمان ویلایی مورد استفاده قرار می گیرند کدامند؟

در طراحی یک نمای اصولی و مناسب برای ویلا، می توان از طیف گسترده ای از مصالح استفاده کرد. از جمله این مصالح می توان به سنگ، آجر، سیمان، چوب، فلز، شیشه و… اشاره نمود. این مصالح ممکن است به صورت تکی در طراحی نمای بیرونی ساختمان ویلایی به کار روند و در برخی از موارد نیز ممکن دو یا سه نوع از آن ها با همدیگر ترکیب شوند.

چه سبکی برای طراحی نما یک ساختمان ویلایی مناسب است؟

این روزها بسیاری از ویلاهایی که در مناطق مختلف کشورمان مشاهده می کنیم، به سبک مدرن، مینیمال، کلاسیک و نئوکلاسیک ساخته می شوند.

طراحی نمای ساختمان ویلایی مدرن، چه ویژگی‌ هایی دارد؟

اصلی ترین ویژگی یک نمای مدرن، سادگی آن است. در این سبک از طراحی، المان هایی با هندسه ساده مانند مربع و مستطیل به وفور استفاده می شوند. بسیاری از تزئینات و جزئیات در سبک مدرن حذف شده و بر روی سادگی، اصالت و هماهنگی آن تاکید بسیار زیادی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید