طراحی نما

طراحی نمای ساختمان سه طبقه

با نگاه به یک ساختمان، اولین چیزی که به چشم ما می آید، نمای آن است. با مشاهده نما می توانیم به هویت ساختمان پی برده و احساسات متفاوتی را درون خود تجربه کنیم. بدون شک یک نمای زیبا و با شکوه، حس شادی و شعف را درون ما به وجود می آورد. با ما همراه باشید تا در مورد طراحی نمای ساختمان سه طبقه، علت محبوبیت و سبک های متداول آن بیشتر برای شما بگوییم. فراموش نکنید که مهندسان و طراحان ما در تیم بناباما، همواره آماده هستند تا بهترین طراحی نمای ساختمان را برای شما انجام دهند.

مشاوره رایگان در زمینه طراحی نمای ساختمان

مدت زمان تخمینی مطالعه: 10 دقیقه

اهمیت طراحی نمای ساختمان سه طبقه

یک ساختمان سه طبقه نیز مانند هر بنای دیگری، برای کسب هویت خویش به یک نمای اصولی و زیبا نیاز دارد. با مشاهده نما بیرونی یک ساختمان، می توانیم تا حدودی از آن چه درون ساختمان می گذرد با خبر شویم.‌ همچنین ما به دو علت بسیار مهم، به طراحی نمای ساختمان سه طبقه نیاز داریم. این دو علت، دلایل عملکردی و دلایل زیبایی شناختی هستند و ما در ادامه مطلب، در مورد هر کدام از این دو مورد، بیشتر برای شما خواهیم گفت.

طراحی نمای ساختمان سه طبقه
سفارش طراحی نمای ساختمان سه طبقه در بناباما

1. علت های عملکردی

نما در واقع مانند پوسته بیرونی ساختمان است و باید از آن در برابر تغییرات جوی محافظت کند. یک ساختمان در طول سال همواره در معرض تابش نور خورشید، بارش باران، بارش برف، طوفان، سیل و یا زلزله قرار دارد. بنابراین طراحی نما ساختمان سه طبقه و هر ساختمان دیگری، باید به گونه ای انجام شود که استحکام و دوام آن را در برابر تمامی شرایط آسیب رسان افزایش دهد. علاوه بر این، یک نمای ایده آل، عایق قدرتمندی در برابر حرارت و آلودگی صوتی است. چنین نمایی، باعث کاهش مصرف انرژی شده و یک هوای عالی در داخل ساختمان برای ما به ارمغان می آورد.

همچنین  ساختمان های سه طبقه یا بالاتر، معمولاً در شهرهای بزرگ بنا می شوند. در این شهرها شلوغی و آلودگی صوتی بسیار آزار دهنده است. اما یک نمای مقاوم و اصولی، به عنوان عایق صوتی عمل کرده و آسایش و آرامش فراوانی برای ساکنان به ارمغان خواهد آورد.

2. علت های زیبایی شناختی

نمای ساختمان سه طبقه، در واقع هویت و چهره ساختمان به شمار می رود. این روزها علم طراحی نمای ساختمان، بیش از هر زمان دیگری پیشرفت کرده است. ما شاهد فعالیت مهندسان و طراحان حرفه ای و ماهری هستیم که با طرح های خلاقانه خود ما را شگفت زده می کنند. بنابراین نمای یک ساختمان با بهره گیری از عناصری مانند هماهنگی با ساختمان های مجاور، خلاقیت طراحان، سادگی و زیبایی خود، جلوه بی نظیری برای ساختمان به وجود می آورد. ما با مشاهده یک چنین بنایی، احساساتی مانند شادی، شکوه و آرامش را در وجود خود تجربه خواهیم کرد. این زیبایی، نه تنها چشم نواز است، بلکه ارزش ساختمان را بیش از پیش افزایش خواهد داد.

کاهش هزینه های اجرا و طراحی به صرفه و اقتصادی شاسی کشی نما

طراحی نمای ساختمان سه طبقه مدرن و علت محبوبیت آن

یکی از سبک های پرطرفداری که این روزها بسیاری از کارفرمایان و طراحان برای طراحی نمای ساختمان سه طبقه خود به کار میبرند، سبک مدرن است. حتی در مطالعات آکادمیک در دانشگاه ها هم شاهد این هستیم که مطالعه پیرامون نمای مدرن از اهمیت زیادی در عناوین تحقیقاتی هنگام انجام سمینار عمران و معماری و همینطور مقالات این رشته ها برخوردار است. هر چند این روزها شاهد طراحی ساختمان هایی با سبک کلاسیک، مینیمال، سنتی و ایرانی در شهرهای مختلف کشورمان هستیم، اما نمای مدرن، همواره محبوب و پر طرفدار است. آن چه در این سبک زیبا بیش از پیش توجه ما را به خود جلب می کند، سادگی و حذف جزئیات است.

اگر شما نیز عقیده دارید زیبایی در سادگی است، طراحی نما ساختمان سه طبقه مدرن یکی از بهترین انتخاب هایی است که پیش روی شما قرار دارد. در این سبک، معمولاً از متریال های به روز و مقاوم با رنگ های خنثی استفاده می شود. مصالحی که برای طراحی نمای مدرن استفاده می شوند، معمولاً بر اساس موقعیت جغرافیایی و شرایط اقلیمی منطقه انتخاب می شوند. اما اگر بخواهیم به متداول ترین مصالحی که در این سبک زیبا به کار میروند اشاره کنیم، از کامپوزیت، شیشه، سرامیک، بایرامیکس، سنگ، آجر و چوب نام خواهیم برد.

5 نمونه نمای ساختمان سه طبقه

3 سبک پرطرفدار طراحی نمای ساختمان مسکونی سه طبقه

این روزها با توجه به جمعیت زیادی که در شهرها به زندگی مشغول هستند، شاهد بنای ساختمان های سه طبقه، پنج طبقه و بالاتر هستیم. بسیاری از این ساختمان ها مسکونی هستند و قرار است افراد برای سال های سال، در چنین ساختمان هایی به زندگی مشغول باشند. بنابراین طراحی نمای ساختمان مسکونی سه طبقه، بیش از پیش اهمیت دارد. با ما همراه باشید تا شما را با برخی از سبک های محبوب برای طراحی نمای چنین ساختمانی آشنا کنیم.

1- نمای ساختمان سه طبقه مدرن

در سبک مدرن، جزئیات و تزئینات حذف شده و آنچه بیش از پیش مشاهده می کنیم، سادگی نما است. تمامی قسمت های نما و همچنین مصالحی که برای آن به کار رفته است، در هماهنگی کامل با همدیگر قرار دارند.

نمای ساختمان سه طبقه مدرن

2- نمای ساختمان سه طبقه کلاسیک

بسیاری از کسانی که به سبک های سنتی علاقه دارند، برای طراحی نمای ساختمان مسکونی سه طبقه خود، به سراغ طرح های کلاسیک می روند. در این سبک به جزئیات بیش از پیش توجه شده و ما شاهد تزئینات زیادی هستیم. کسانی که دوست دارند نمای بیرونی ساختمان آنها به صورت باشکوه به چشم بیننده آید، به سراغ این سبک زیبا می روند.

نمای ساختمان سه طبقه کلاسیک
نمای ساختمان کلاسیک

3- نمای ساختمان سه طبقه مینیمال

سبک مینیمال نیز مانند سبک مدرن، بسیار ساده و در عین حال زیباست. با نگاه کردن به چنین نمایی، آنچه بیش از پیش توجه ما را به خود جلب می کند، سادگی و هماهنگی بی نظیری است که میان تمامی المان های بنا وجود دارد. در سبک مینیمال، از خطوط ساده و رنگ های خنثی مانند سفید و کرمی بیش از پیش استفاده می شود.

طراحی نمای ساختمان سه طبقه خود را به بناباما بسپارید

نمای یک ساختمان سه طبقه، در واقع تلفیقی از هنر، خلاقیت، زیبایی و سادگی است. تمامی این موارد در کنار هم و با پیروی از اصول و استانداردهای طراحی نما، یک نمای با شکوه و بی نظیر برای ساختمان ما به ارمغان می آورند. طراحان و مهندسان با تجربه ما در مجموعه بناباما، در کنار شما هستند تا یک اثر جاودانه و هماهنگ برای ساختمان خود به وجود آورید. ما با سالها تجربه در زمینه طراحی نمای ساختمان سه طبقه، همراه شما هستیم تا یک نمای اصولی، دقیق و با شکوه برای ساختمان خود طراحی کنید. با ما تماس بگیرید و این افتخار را به ما بدهید که در این مسیر زیبا، با تجربه و تخصص خود در کنار شما عزیزان باشیم.

طراحی نمای ساختمان خود را به بناباما بسپارید

سخن پایانی

با گذشت زمان و افزایش روز افزون جمعیت شهرها، لزوم احداث ساختمان های سه طبقه و بلندتر از آن، بیش از پیش احساس می شود. یکی از مهم ترین مواردی که در بنای چنین ساختمانی بیش از پیش اهمیت دارد، طراحی نمای آن است. با مشاهده نمای بیرونی ساختمان است که مخاطبان اولین برداشت خود را در مورد فضای درونی ساختمان انجام می دهند. این روزها تمامی کارفرمایان به خوبی می دانند که طراحی نمای ساختمان سه طبقه، یکی از جنبه های مهم ساخت و ساز یک بنا است.

ما با ارائه این مقاله تلاش کردیم شما را با اهمیت طراحی نما برای ساختمان سه طبقه و محبوب ترین سبک های آن آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه این مطالب و با کمک یک تیم متخصص و حرفه ای، بتوانید بهترین نما را برای ساختمان خود انجام دهید و استحکام و زیبایی آن را برای سال های سال تضمین کنید.

سوالات متداول

در طراحی نمای ساختمان سه طبقه به چه مواردی دقت کنیم؟

پارامترهای مختلفی وجود دارند که در طراحی نما برای ساختمان سه طبقه باید در نظر گرفته شوند. به عنوان مثال نمای شما باید در برابر شرایط جوی مقاومت بالایی داشته باشد. همچنین نمای آن باید با ساختمان های مجاور هماهنگی داشته باشد و به زیبایی بافت شهری کمک کند. نور پردازی چنین ساختمان هایی از اهمیت بسزایی برخوردار است و باید به گونه ای طراحی شود که به ساکنین ساختمان امکان استفاده از نور طبیعی خورشید را فراهم نماید.

بهترین مصالحی که می توان برای طراحی نمای ساختمان سه طبقه از آن استفاده کرد کدامند؟

بهترین مصالح برای طراحی نمای چنین ساختمانی شامل آجر، سنگ، کامپوزیت، شیشه، سیمان، سرامیک، چوب و… است. شما می توانید با تلفیق یک یا چند نوع از این مصالح، یک نمای مقاوم و زیبا برای ساختمان خود خلق کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
همین حالا تماس بگیرید