طراحی نما

طراحی نمای رستوران

اهمیت طراحی نمای رستوران بر هیچ کسی پوشیده نیست. همه ما می‌دانیم علاوه بر طعم، مزه و کیفیت غذا، آن چه باعث محبوبیت یک رستوران در میان مشتریان می‌گردد، نمای رستوران است. در این مقاله بررسی میکنیم که چرا طراحی نما رستوران مهم است و همچنین سبک های محبوب برای طراحی رستوران را معرفی میکنیم. در ادامه به بررسی هزینه طراحی و معرفی اصول و عناصر مهم در طراحی نمای رستوران میپردازیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

همچنین اگر به دنبال یک تیم حرفه ای برای سفارش طراحی نمای رستوران خود میگردید، همین حالا با کارشناسان بناباما تماس بگیرید. مهندسان ما صبورانه پاسخگو تمامی سوالات شما خواهند بود.

طراحی نمای رستوران در بناباما
طراحی نمای رستوران

مشتریان وفادار، پس از این که یک بار در رستوران شما حضور پیدا کردند، بارها و بارها به آن‌جا باز خواهند گشت و بسیاری از لحظات زیبای زندگی خویش در کنار خانواده و دوستان را در این رستوران سپری خواهند نمود. تجربه نشان دهنده آن است که طراحی نمای رستوران، تاثیر بسیار عمیقی بر روی این موضوع داشته و نام رستوران را برای همیشه در ذهن مشتریان حک می‌کند. اگر شما نیز می‌خواهید با طراحی زیبای رستوران خویش، باعث ایجاد لحظات لذت بخش برای مشتریان شده و فروش خود را چند برابر افزایش دهید، تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید تا به نکات مهمی در این زمینه اشاره کنیم.

مشاوره با تیم مهندسین بناباما

مشاوره رایگان در زمینه طراحی نمای رستوران

مدت زمان تخمینی مطالعه: 19 دقیقه

چرا طراحی نمای رستوران مهم است؟

تحقیقات نشان دهنده آن است که طراحی نمای رستوران تاثیر بسیار زیادی بر روی جذب مشتری دارد. به عبارتی می‌توان گفت اگر شما بهترین سرآشپز را استخدام نموده و غذاهای با کیفیت و بی نظیری به مشتریان خود ارائه دهید و منو برای رستوران طراحی کرده باشید، اما به نمای رستوران خود توجه نداشته باشید، نمی‌توانید در کار خود به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کنید. بدون شک آن‌چه در نگاه اول باعث تاثیر گذاری بر روی افراد می‌گردد، نمای خارجی و داخلی رستوران است. این روزها بسیاری از رستوران‌داران حرفه‌ای و با تجربه، این موضوع را به خوبی می‌دانند. بنابراین همواره در تلاش هستند تا علاوه بر بهبود طعم، مزه و کیفیت غذاهای خود، از دیزاین نمای خارجی و داخلی رستوران خویش نیز غافل نشوند.

جالب است بدانید که طراحی نمای یک رستوران، به نوعی هویت و شناسنامه آن به شمار می‌رود. بسیاری از مشتریان با نگاه اول به طراحی خارجی و داخلی رستوران، به درک کاملی از نوع فعالیت آن می‌رسند. آگاهی از این موضوع که صاحب رستوران تنها بر روی منو و غذا تمرکز نکرده و با طراحی زیبای نمای داخلی و خارجی، تلاش می‌کند تا لحظات دلچسب و بی نظیری برای مشتریان خویش فراهم آورد، باعث ایجاد احساس ارزشمندی برای مشتریان می‌گردد. بدون شک مشتریانی که از فضای داخلی و خارجی رستوران لذت برده و در آن فضا احساس آرامش، شادی و امنیت را تجربه نمایند، بارها و بارها برای صرف غذا و حضور در فضای رستوران شما، باز خواهند گشت.

طراحی نمای خارجی رستوران در بناباما
طراحی نمای خارجی رستوران

معرفی چند سبک محبوب برای طراحی نمای رستوران

طراحی نمای رستوران باید به گونه‌ای باشد که مشتریان با نگاه اول، متوجه نوع فعالیت آن گردند. در واقع یک نمای حرفه‌ای و قدرتمند، بیانگر پارامترهای زیر است:

 • نوع فعالیت رستوران
 • نوع غذاهایی که در آن سرو می‌شوند
 • فرهنگ مجموعه رستوران
 • خلاقیت و مهارت
 • احترامی که صاحب یا صاحبان رستوران برای مشتریان خویش قائل هستند.

در ادامه مطلب، به برخی از سبک‌های محبوبی که در طراحی نمای بیرونی و درونی رستوران به کار می‌روند، اشاره می‌کنیم.

طراحی نمای رستوران سنتی

یکی از طرح‌های محبوبی که همواره حس خوشایندی برای مشتریان به ارمغان می‌آورد، طراحی نمای رستوران سنتی است. علاقه به فرهنگ، سنن، تاریخ، آداب و رسوم هر کشور مقوله‌ای ست که به صورت ناخودآگاه در قلب هر انسانی وجود دارد. بنابراین رستورانی که بیانگر فرهنگ و سنن هر کشور، منطقه یا شهری است، نقش بسیار مهمی در جذب مشتریان ایفا می‌نماید. این روزها در طراحی بسیاری از بهترین رستوران‌های سنتی ایران، شاهد وجود المان‌هایی مانند چوب، کاشی و تابلو‌های نمادین هستیم. برخی از این رستوران‌ها، نام برند خویش را با خط نستعلیق و بسیار زیبایی نوشته و در معرض دید مشتریان قرار داده‌اند.

با وجود این که نمای رستوران سنتی، همواره طرفداران خاص خود را دارد، اما فراموش نکنید که ما در عصر تکنولوژی و دیجیتال زندگی می‌کنیم. بنابراین باید نمای سنتی خود را تا حدودی با نمای مدرن تلفیق نمایید تا قدرت جذب مشتری آن افزایش یابد. در هنگام استفاده از ابزارها و طرح‌های مدرن، مراقب باشید تا اصالت سنتی رستوران شما حفظ شده و طراحی آن باعث سردرگمی مشتریان نشود.

طراحی نمای رستوران سنتی
نمای رستوران سنتی

طراحی نمای رستوران به سبک مدرن

در طراحی نمای خارجی یا داخلی رستوران به سبک مدرن، از متریال‌ها و لوازم شیک امروزی استفاده می‌شود. زمانی که یک رستوران با طراحی مدرن را می‌بینیم، اولین نکته‌ای که توجه ما را به خود جلب می‌کند، ابهت، درخشندگی و منحصر به فرد بودن آن است. مشتریان وفادار چنین رستوران‌هایی، افراد جوان و امروزی هستند. معمولاً طراحان از متریال‌هایی مانند شیشه، سنگ و نمای دو پوسته برای دیزاین چنین رستوران‌هایی استفاده می‌کنند. نمای شیشه‌ای در طول روز نور خوبی را انعکاس داده و باعث ایجاد یک فضای روشن و دلباز برای رستوران می‌گردد. در هنگام شب نیز با درخشش زیبای خود، نگاه‌ها را به خود خیره می‌نماید. همچنین استفاده از متریال سنگ برای دیزاین یک رستوران مدرن، شکوه و ابهت خاصی برای آن به ارمغان می‌آورد.

طراحی نمای بیرونی رستوران به سبک مدرن در بناباما
طراحی نمای رستوران به سبک مدرن

طراحی نمای کلاسیک رستوران

بدون شک یکی از محبوب‌ترین طرح‌ها برای دیزاین یک رستوران، سبک کلاسیک است. نمای برخی از این رستوران‌ها به سبک سلطنتی دیزاین شده و شکوه بی‌نظیری از خود به نمایش می‌گذارد. این طرح مورد علاقه بسیاری از خانواده‌هاست و معمولاً کسانی که قصد برگزاری یک مهمانی یا دورهمی خانوادگی را دارند، به این نوع رستوران‌ها مراجعه می‌نمایند. اصلی‌ترین متریال‌هایی که در طراحی این سبک از رستوران‌ها به کار می‌روند شامل سنگ، آجر، کاشی و… هستند. معمولاً رنگ‌هایی که در این رستوران‌ها مشاهده می‌کنیم، از میان رنگ‌های گرم مانند قرمز، نارنجی، زرد، قهوه‌ای و… انتخاب می‌شوند. برخی از افراد نیز برای جلوه بیشتر رستوران خویش، از گل و گیاهان طبیعی در فضای بیرونی و درون آن بهره می‌برند.

طراحی نمای کلاسیک رستوران
طراحی نمای بیرونی رستوران به سبک کلاسیک

هزینه طراحی نمای بیرونی رستوران

هزینه طراحی نما رستوران ارتباط مستقیم با عوامل زیر دارد:

 • مساحت سطح مورد نظر جهت طراحی
 • شرایط جغرافیایی و اقلیمی محل
 • سبک مورد نظر

با توجه به هر کدام از موارد اشاره شده و همچنین بودجه و سلیقه کارفرما می توان طرح های متفاوتی را پیشنهاد داد. همچنین با توجه به شرایط اقتصادی موجود و عدم ثبات قیمت ها و با توجه به اینکه بخش عمده هزینه ها در تهیه مصالح و اجرا آن می باشد، ما به شما طرح هایی را پیشنهاد می دهیم که از هر نظر اقتصادی و بهینه باشند.

اصول مهمی که در طراحی نمای رستوران باید به آن توجه کنید

اصل مهمی که در طراحی نمای رستوران وجود دارد این است که، مشتری با نگاه اول متوجه هدف و نوع فعالیت آن گردد. بنابراین قبل از آغاز هر کاری، باید بر مبنای هدف و فعالیت رستوران، یک سبک خاص و منحصر به فرد برای آن انتخاب نمایید. همچنان با ما همراه باشید تا برخی از مهم‌ترین اصولی که در طراحی نمای داخلی و خارجی رستوران باید به آن توجه کنید را برای شما عزیزان نام ببریم.

ایجاد هماهنگی و همخوانی در طراحی نمای رستوران

حسی که با مشاهده نمای رستوران در قلب یک مشتری ایجاد می‌شود، باید با آن‌چه درون رستوران تجربه می‌کند، کاملاً یکسان و هماهنگ باشد. به عنوان مثال یک رستوران که نمایی ساده و معمولی دارد، اگر یک منوی مجلل و گرانقیمت در اختیار مشتری قرار دهد، درون او احساس ناهماهنگی به وجود می‌آورد. اگر یک مشتری با مشاهده نمای بیرونی رستوران حس خوبی پیدا کرده، اما این احساس را درون رستوران و در هنگام صرف غذا احساس نکند، نه تنها دیگر به رستوران شما مراجعه نخواهد کرد، بلکه آن را به هیچ کدام از دوستان و آشنایان خویش نیز پیشنهاد نخواهد داد.

طراحی نمای رستوران کوچک

رنگ و انتقال احساسات

در طراحی نمای بیرونی رستوران، رنگ نقش تعیین کننده‌ای دارد. همان گونه که می‌دانید رنگ‌ها احساسات مختلفی را در انسان به وجود می‌آورند. بنابراین رنگی که در نمای داخلی و خارجی رستوران مورد استفاده قرار می‌گیرد، نشان دهنده سبک و همچنین حس و حال مجموعه شماست. معمولاً رستوران‌های کلاسیک و سنتی، از رنگ‌های قهوه‌ای، قرمز و به طور کلی رنگ‌های گرم برای دیزاین رستوران خود بهره می‌برند؛ زیرا این رنگ‌ها هماهنگی خاصی با نمای چوب یا سنگ دارند. همچنین رستوران‌های مدرن ترجیح می‌دهند از رنگ‌های روشن بخصوص سفید در فضای رستوران خود استفاده کنند.

رنگ نمای رستوران
اهمیت رنگ در نمای رستوران

توجه به عناصر خارجی

شاید در نگاه اول عناصر خارجی رستوران چندان با اهمیت به نظر نیایند، اما تحقیقات نشان دهنده آن است این عناصر تاثیر بسزایی در فروش چند برابری رستوران دارند. مشتریان با مشاهده عناصر خارجی، احساس خوشایندی را تجربه نموده و به ذوق و سلیقه صاحب رستوران پی می‌برند. عناصر خارجی مانند گل‌های طبیعی، گلدان‌های زیبا، فلاورباکس، لوستر و… باعث منحصر به فرد شدن رستوران شما در نزد مشتریان می‌گردد.

عناصر خارجی نما رستوران
اهمیت عناصر خارجی در نمای رستوران

توجه به پنجره‌ها و بازشوها

در نمای رستوران، پنجره‌ها از اهمیت بسزایی برخوردار هستند. پنجره‌ها علاوه بر این که نور بیرون را به داخل رستوران انتقال می‌دهند، بلکه باعث برقراری ارتباط میان مشتری با فضای بیرون می‌گردند. این موضوع در هنگام صرف غذا احساس دلنشینی را برای افراد به وجود می‌آورد، زیرا همزمان با صرف غذا، از منظره بیرون نیز لذت می‌برند.

مشاوره با تیم مهندسین بناباما

به دنبال یک طراح خوب برای طراحی نمای رستوران خود می‌گردید؟

مهمترین عناصر در طراحی نمای بیرونی رستوران

تجربه نشان دهنده آن است نمای بیرونی رستوران، نقش بسیار مهمی در جذب مشتری دارد. بسیاری از افرادی که در حال عبور از کنار یک رستوران هستند، با مشاهده نمای بیرونی آن، تصمیم می‌گیرند برای یک بار هم که شده، طعم غذاهای آن رستوران را بچشند. این افراد در بسیاری از مواقع، تبدیل به مشتریان وفادار و همیشگی رستوران می‌شوند. بنابراین در طراحی نما، باید به دیزاین قسمت بیرونی آن، توجه ویژه‌ای نمود. در ادامه مطلب، به چند المان موثر در این زمینه می‌پردازیم:

انتخاب یک سبک طراحی متناسب

هنگامی که قصد انتخاب یک طرح منحصر به فرد برای نمای بیرونی رستوران خود را دارید، به این نکته توجه کنید که طراحی آن باید بر مبنای فعالیت رستوران شما باشد. به عنوان مثال اگر رستوران شما سنتی است، مسلماً باید در طراحی بیرونی آن نیز از عناصر سنتی استفاده نمایید. این موضوع در مورد رستوران‌های مدرن و کلاسیک نیز کاملاً صدق می‌کند.

سبک طراحی متناسب برای رستوران
سبک طراحی متناسب

انتخاب رنگ مناسب

رنگی که برای نمای بیرونی رستوران خود به کار می‌برید، نقش بسیار زیادی در جلب توجه مشتریان ایفا می‌کند. طراحان عقیده دارند رنگ نمای بیرونی ساختمان را باید به گونه‌ای انتخاب کرد که آن را با ساختمان‌های کناری آن، مجزا و منحصر به فرد نماید. تجربه ثابت کرده است استفاده از رنگ‌های شاد و تند، باعث ایجاد حس خوشایند در وجود رهگذران شده و آن‌ها را تبدیل به مشتریان همیشگی رستوران می‌نماید.

رنگ مناسب نمای رستوران

ایجاد یک فضای باز دلپذیر در بیرون رستوران

در طراحی نمای بیرونی رستوران، باید فضایی را در بیرون به مشتریان خویش اختصاص دهید. برخی از مشتریان دوست دارند غذای اصلی و یا میان وعده های خود را در یک فضای باز صرف نموده و از هوای خوش بیرون لذت ببرند. تماشای غروب آفتاب، ستارگان درخشان آسمان، وزش نسیم خنک در فصول بهار و پاییز و… همان چیزی است که بسیاری از مشتریان به آن علاقه بسیار زیادی دارند. پس باید میز، صندلی، سایبان، نورپردازی و سایر ابزارهای لازم را در فضای بیرونی رستوران نیز برای مشتریان خویش فراهم نمایید.

فضای باز دلپذیر در بیرون رستوران

انتخاب تابلو و سردر زیبا

همان گونه که می‌دانید تابلو معرف نام رستوران و نوع فعالیت آن است. بنابراین باید به شیوه‌ای زیبا و کاملاً خوانا طراحی شود. برخی از طراحان در اطراف تابلوهای رستوران، از عناصر نورپردازی استفاده می‌نماید؛ نورپردازی به خصوص در هنگام شب، قدرت بالایی در جذب مشتریان ایفا می‌نماید. تابلوهای نئونی که درخشش زیبایی در شب دارند نیز یک انتخاب مناسب در این زمینه به شمار می‌روند.

تابلو و سردر زیبا رستوران

انتخاب میز و صندلی مناسب

معمولاً کسانی که برای صرف غذا به رستوران شما مراجعه می‌نمایند، دوست دارند بر روی صندلی‌های راحت و شیک نشسته و لحظات دلچسبی را در کنار عزیزان خویش سپری نمایند. هیچ چیز به اندازه یک میز و صندلی نامناسب، نمی‌تواند باعث ایجاد نارضایتی در وجود مشتریان گردد. بنابراین تمام تلاش خود را به کار ببرید تا میز و صندلی رستوران شما شیک و راحت باشند.

میز و صندلی مناسب رستوران

نورپردازی زیبا و کامل

نور یکی از مهم‌ترین عناصری است که نقش مهمی در زیبایی نمای بیرونی و درونی رستوران ایفا می‌کند. فراموش نکنید که نور رستوران شما به هیچ عنوان نباید چشم مشتریان را اذیت نموده و یا بر روی میز غذای آن‌ها منعکس شود. بهترین انتخاب در این زمینه، نور ملایم و غیر مستقیم است.

نورپردازی نمای رستوران
نورپردازی نمای بیرونی رستوران

سخن پایانی

از این که تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید از شما بسیار سپاسگزاریم. ما در این مقاله سعی کردیم در مورد طراحی نمای رستوران و اهمیت آن به نکات مهمی اشاره کنیم. همچنین چند سبک محبوب در طراحی نمای داخلی و خارجی رستوران را به شما معرفی نموده و به المان‌هایی که به زیبایی و جذابیت رستوران کمک می‌کنند اشاره کردیم. امیدواریم با استفاده از این ایده‌ها، بتوانید برای رستوران خود نمایی شیک و با شکوه انتخاب نموده و لحظات لذت بخشی را برای مشتریان خویش به ارمغان آورید. فراموش نکنید که انسان‌ها به آن چه با چشم خود می‌بینند، بیشتر اعتماد می‌کنند تا آن چه به گوش آن‌ها رسیده است. بنابراین به همان میزان که به کیفیت غذاهای خود توجه می‌کنید، سعی کنید نمای رستوران خود را نیز به بهترین شکل ممکن طراحی نمایید.

ثبت سفارش طراحی نمای رستوران در بناباما

تیم مهندسین بناباما با سال ها تجربه و تخصص آماده طراحی نمای رستوران شما می باشد. تنها کافیست با ما تماس بگیرید و یا فرم ثبت سفارش را تکمیل کنید. همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت. همچنین میتوانید برای مشاوره رایگان و دریافت نمونه کارها با ما در ارتباط باشید.

مراحل ثبت سفارش طراحی نما در بناباما

 • مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان طراحی
 • ارسال موقعیت مکانی و تصاویر (در صورت نیاز) از سوی کارفرما
 • بازدید میدانی رایگان از محل پروژه و برداشت وضع موجود
 • ارائه طرح و پیشنهادات اولیه به کارفرما و کسب نظرات و سلایق ایشان
 • عقد قرارداد با کارفرما
 • برداشت دقیق ساختمان موجود توسط نقشه بردار مجرب
 • طراحی اولیه پوسته نما
 • اخذ تاییدیه اولیه کارفرما
 • طراحی سه طرح پیشنهادی به کارفرما براساس طرح اولیه و سلایق کارفرما و انتخاب طرح نهایی کارفرما
 • طراحی نهایی نما به همراه ارائه کلیه نقشه های دوبعدی، سه بعدی و جزئیات اجرایی نما
 • بازدید رایگان جهت مشاوره در حین اجرا نما
مشاوره با تیم مهندسین بناباما

طراحی نمای رستوران خود را به بناباما بسپارید

سوالات متداول

در طراحی نما رستوران از چه متریال‌هایی استفاده کنیم؟

محبوب‌ترین متریال‌هایی که برای رستوران مورد استفاده قرار می‌گیرند، شامل شیشه، سنگ، چوب، آجر و… هستند. البته قبل از انتخاب متریال مورد نظر خویش، به آب و هوای شهر خود نیز توجه نموده و مصالحی را انتخاب کنید که در هنگام بروز عوامل طبیعی مانند باد، باران، برف، تابش شدید نور خورشید و.. دچار آسیب نشوند.

در طراحی نمای رستوران، چه عناصری به عنوان نقاط قوت به شمار می‌روند؟

آن چه به عنوان نقاط قوت یک رستوران به شمار رفته و آن را از دیگر رستوران‌ها متمایز می‌کند شامل پنجره و دید بیرونی، فضای باز مانند روف گاردن یا حیاط داخلی، نورپردازی زیبا، فضای نشیمن در بیرون رستوران، استفاده از گل‌های طبیعی و… می‌باشد.

قیمت طراحی نمای رستوران سنتی چقدر است؟

قیمت طراحی نمای داخلی یا خارجی یک رستوران به پارامترهای مختلفی بستگی دارد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به نوع متریال، ارتفاع و مساحت رستوران و طرحی که برای رستوران خود انتخاب کرده‌اید اشاره نمود. همچنین استفاده از دانش و تجربه مهندسان و طراحان ماهر نیز، نقش مهمی در قیمت طراحی نمای یک رستوران ایفا می‌کند.

چگونه میتوانم سفارش طراحی نمای رستوران رو ثبت کنم؟

برای ثبت سفارش طراحی نما و مشاهده نمونه کارها با تیم بناباما تماس حاصل فرمایید.

سایر خدمات پیشنهادی بناباما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
همین حالا تماس بگیرید