دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون مغازه

طراحی دکوراسیون مغازه یک راهکار هوشمندانه جهت بهبود و رونق کسب و کار است. با ایجاد یک طرح خاص و منحصربفرد می توانید مشتریان بیشتری جذب کنید. برای خلق یک دکور زیبا و جذاب، لازم است با اصول طراحی داخلی مغازه آشنا شوید. در این مقاله قصد داریم به بررسی طراحی دکوراسیون مغازه بپردازیم. ابتدا به بررسی اهمیت طراحی داخلی مغازه به صورت حرفه ای و اصولی می پردازیم و در ادامه به معرفی اصول طراحی دکوراسیون داخلی مغازه می پردازیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. همچنین اگر به دنبال یک تیم حرفه ای برای طراحی دکور مغازه خود هستید، همین حالا با ما تماس بگیرید. طراحان بناباما با سال ها تجربه و تخصص آماده ارائه خدمات طراحی دکور مغازه می باشند.

طراحی دکوراسیون مغازه
طراحی دکوراسیون داخلی مغازه

مدت زمان تخمینی مطالعه: 16 دقیقه

مشاوره در زمینه دکوراسیون در بناباما

مشاوره رایگان در زمینه طراحی دکوراسیون مغازه

اهمیت طراحی داخلی مغازه

حتماً متوجه شده اید که مغازه های شیک، زیبا و لوکس از یک طراحی خاص و زیبا برخوردارند. به طور معمول این مغازه ها شانس بیشتری برای جذب مشتری و فروش محصولات خود دارند. این در حالیست که مغازه های فاقد طراحی داخلی، کمتر مورد توجه مشتریان قرار می گیرند. اگر شما نیز جزو این دسته هستید، می بایست بازسازی و خلق یک دکوراسیون زیبا و چشم نواز را در اولویت قرار دهید. انجام این کار اگرچه هزینه بر و زمانبر است، اما نتایج فوق العاده ای به همراه می آورد.

هزینه طراحی داخلی مغازه در مقایسه با تحولات چشمگیری که ایجاد می کند، بسیار ناچیز به نظر می رسد. اما به شرط آنکه کلیه مراحل طراحی دکوراسیون مغازه و اجرای آن را به یک تیم کاربلد و مجرب بسپارید. تنها در این حالت است که می توانید امیدوار باشید کلیه مراحل طراحی و اجرا مطابق با صنف کاری شما صورت می گیرد. با استفاده از خدمات بناباما می توانید بهترین تجربه را از بازسازی و نوسازی مغازه خود به دست آورید. این اطمینان وجود دارد که کلیه اقدامات تیم ما در راستای برطرف کردن نیاز شما و مشتری هایتان صورت می گیرد.

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه
طراحی دکور داخلی مغازه

اصول طراحی دکوراسیون مغازه

بخش هایی همچون ورودی و ویترین در معرض دید عابرین و مشتریان قرار دارد. همانطور که گفته شد هر قدر این بخش ها دارای طراحی خاص تری باشند، مشتری های بیشتری جذب می کنند. اما جذب مشتری به داخل مغازه پایان کار شما نیست. مشتری ها با ورود به مغازه انتظار دیدن یک دکوراسیون خاص و زیبا را دارند. درست مشابه آنچه که ویترین ورودی مغازه دیده اند. شاید در نگاه اول طراحی دکوراسیون مغازه پیچیده و چالش برانگیز به نظر برسد. اما هیچ جای نگرانی نیست. طراحان بناباما قادرند بهترین طرح را برای دیزاین داخلی فروشگاه شما ارائه دهند. خدمات ما در دپارتمان بناباما شامل موارد زیر می شود.

مشاوره در زمینه طراحی دکور مغازه در بناباما

به دنبال یک طراح خوب برای طراحی دکوراسیون مغازه خود می‌گردید؟

بررسی برندها و اهداف آنان

تفاوتی ندارد مغازه شما بزرگ باشد یا کوچک! چرا که هر کسب و کار و برندی برای پیشبرد اهداف خود برنامه های مختلفی دارد. این برنامه ها در قالب اهداف سازمانی ارائه شده و می بایست در طول فرآیند طراحی مورد توجه قرار بگیرد. شروع کار طراحی در بناباما با تشخیص ماهیت برند و نیازهای او آغاز می شود. سپس آیتم ها و عوامل موثر دیگر در روند طراحی دخیل می شوند.

استفاده از متریال مناسب

نوع متریال و کیفیت آن تاثیر بسزایی در جلوه دکوراسیون داخلی دارد. متریال مورد استفاده در دیزاین داخلی می بایست در تناسب با نوع کسب و کار شما تعیین شود. به طور معمول از متریال چوب، فلز و انواع مصنوعات فلزی و یا پلاستیکی در طراحی دکوراسیون مغازه استفاده می شود. ترکیب متعادل متریال های مختلف کمک می کند تا دکوراسیون مغازه خاص تر و جذاب تر به نظر برسد. برای انتخاب درست متریال می توانید سراغ سبک های رایج در طراحی مغازه بروید.

برای مثال با انتخاب سبک مدرن ملزم به استفاده از متریال چوب خالص، فلز و شیشه خواهید بود. این در حالیست که در سبک های کلاسیک از سنگ، چوب منبت کاری شده در همراهی با پارچه های نفیس و چرمی استفاده می شود. به طور معمول اجرای سبک های سنتی، کلاسیک و لاکچری هزینه طراحی داخلی مغازه را افزایش می دهد. در حالیکه سبک های مدرن و معاصر کمترین هزینه را برای طراحی و اجرا ایجاد می کنند.

استفاده از معجزه رنگ

هیچ یک از ما نمی توانیم معجزه رنگ در دکوراسیون را کتمان کنیم. چرا که دنیای خاکستری هیچ جذابیتی برایمان ندارد. بدون استفاده از تنالیته رنگی مناسب، دکوراسیون شما زیبا و جذاب دیده نمی شود. این در حالیست که استفاده از هارمونی رنگ زیبا، کمک می کند تا مغازه شما در عین سادگی خاص و زیبا دیده شود. به طور مشخص نمی توان یک هارمونی رنگ مشخص برای عموم مغازه ها در نظر گرفت.

طراحان بناباما، طرح و رنگ مغازه را در تناسب با کاربری و نوع کسب و کار تعیین می کنند. برای مثال در فروشگاه های اسباب بازی رنگ های شاد، پرانرژی و جیغ، تناسب بیشتری با روحیات مشتریان داشته و برای استفاده در بخش های مختلف مناسب به نظر می رسد. این در حالیست که در طراحی دکور مغازه های فروش موبایل و تجهیزات الکترونیکی، استفاده از طیف رنگی خنثی و ترکیب آن با رنگ های سازمانی مناسب تر خواهد بود. در هر صورت می بایست از رنگ های مناسب با صنف خود استفاده کنید. لازم است در انجام این کار سلیقه شخصی خود را دخیل نکرده و اجازه دهید طراحان داخلی سلیقه مشتریان شما را در انتخاب رنگ اعمال کنند.

به کارگیری نظم

توجه به جزئیات، مهم ترین اصل در طراحی داخلی مغازه های تجاری است. نحوه چیدمان از جمله جزئی ترین بخش ها طراحی دکوراسیون داخلی مغازه است که تاثیر بسزایی در ذهن مشتری می گذارد. برای چیدمان صحیح فضای اداری و طراحی داخلی مغازه لازم است نظم را به کار بگیرید. به طور مشخص تمام مشتریان از مغازه های منظم و مرتب خوششان می آید. انجام این کار در عموم مغازه های از طریق چیدمان منظم محصول به وجود می آید.

رعایت این اصل مهم نه تنها در چیدمان محصول، بلکه در طراحی تمام بخش ها مغازه کمک می کند تا دکوراسیون شما به نقطه قوت کسب و کارتان تبدیل شود. طراحان بناباما در طراحی دکور مغازه قفسه های مختلفی برای چیدمان محصول طراحی می کنند. اما داشتن قفسه کفایت نمی کند. این چیدمان دقیق و مرتب محصول است که می تواند جلوه زیبایی به مغازه شما دهد. همواره توصیه می شود در زمان چیدن محصولات مختلف، آن ها را از لحاظ رنگ، طرح و یا فرم هماهنگ کنید. اینکار جلوه ویژه ای به قفسه های شما می دهد. همچنین به دسترسی محصولات توجه داشته باشید. هر قدر مشتریان دسترسی ساده تری به محصولات شما داشته باشند، شانس فروشتان بیشتر خواهد شد.

طراحی دکور مغازه

استفاده از تکنیک های موثر نورپردازی

نور نیز درست مانند رنگ، معجزه آسا عمل می کند. حضور در مغازه های کم نور موجب تضعیف روحیه مشتری شده و او را از خرید باز می دارد. استفاده از نورهای خیره کننده نیز به همین میزان در دفع مشتری موثر است. از این رو توصیه می شود در هنگام دیزاین مغازه از نورهای واگرا برای ایجاد جلوه های زیبا و خاص استفاده کنید. همچنین بیشترین نور را به سمت ویترین مغازه ببرید تا توجه عابرین را به فروشگاه خود جلب کنید.

تکنیک های موثر نورپردازی در دکوراسیون مغازه

ایجاد سیرکولاسیون مناسب

ایجاد سیرکولاسیون و یا امکان گردش در محیط، از اصلی ترین نکات طراحی داخلی مغازه است. مشتری های شما باید بتوانند به راحتی در مغازه شما حرکت کرده و محصولات مختلف را تست کنند یا ببینند. ایجاد موانع مسدود کننده در مسیر حرکت، موجب از دست رفتن مشتری های بالقوه می شود. به طور معمول طراحان داخلی بناباما، مسیر حرکت مشتری را در تناسب با متراژ و ابعاد مغازه ترسیم کرده و مبلمان های مختلف را پیرامون آن می چینند. در برخی مغازه های بزرگ، از یک نیم ست اداری برای ایجاد مسیر سیرکولاسیون استفاده می شود. استفاده از این نیم ست ها موجب تعامل بیشتر مشتریان و فروشندگان شده و به خوبی مسیر حرکت را تعریف می کند.

ایجاد نقطه تمرکز و استراحت

در صورتی که مغازه شما از ابعاد مناسبی برخوردار باشید، می توانید بخشی از محیط را به سالن نشیمن برای استراحت مشتریان و تصمیم گیری آنان اختصاص دهید. در اغلب فروشگاه های معتبر، این فضا برای انتظار مشتری و استراحت او تعبیه می شود و تأثیر مثبتی در میزان رضایتمندی آنان می گذارد.

طراحی فضای صندوق پرداخت

صندوق پرداخت از جمله اجزای جدایی ناپذیر فروشگاه هاست که می بایست در طراحی دکوراسیون مغازه ها مورد توجه قرار بگیرد. تحلیل عملکرد مشتریان نشان می دهد که اغلب آن از سمت راست وارد مغازه شده و از سمت چپ خارج می شوند. بنابراین بهتر است صندوق پرداخت را در انتهایی ترین نقطه سمت چپ قرار دهید. در صورتی که فضای کافی در اختیار دارید، خلاقانه تر عمل کرده و صندوق پرداخت را در مرکز فروشگاه و در مجاورت مسیر حرکت قرار دهید. انجام این کار جلوه خاص و منحصر بفردی به فروشگاه شما می دهد.

استفاده از قوه خلاقیت

در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه، لازم است خلاقیت را چاشنی کار کنید. مسلماً شما به عنوان یک فرد عادی نمی توانید خلاقانه عمل کرده و دکوراسیونی منحصر بفرد ایجاد کنید. اما می توانید از تجربه و خلاقیت طراحان بناباما کمک بگیرید. طراحان ما قادرند با شناسایی کسب و کار شما، یک عنصر خلاقانه را به محیط داخلی و یا ویترین مغازه اضافه کنند. انجام این کار موجب تمایز و انحصار دکوراسیون شما می شود. همچنین به تثبیت برند شما در ذهن مشتری کمک شایانی می کند.

طراحی ویترین مغازه؛ یک راهکار هوشمندانه

به جرات می توان گفت تأثیر ویترین و دکوراسیون آن بیش از سایر بخش های مغازه است. برای اینکه بتوانید مشتریان بالفعل خود را به مشتری های بالقوه تبدیل کنید، لازم است آن ها را به داخل مغازه بکشانید. انجام این کار تنها در صورتی میسر می شود که ویترین مغازه شما از یک دکوراسیون زیبا و ایده آل برخوردار باشد. همچنین اجناس شما با مد روز مطابقت داشته و مورد پسند مشتریان واقع شود. ترکیب این دو عامل موثر کمک می کند تا به راحتی از رقبایتان پیشی بگیرید. ویترین مغازه شما می بایست ماهیت درونی مغازه را معرفی کرده و در همخوانی کامل با طراحی داخلی مغازه باشد.

در واقع این بخش از مغازه نباید به یک عنصر جدا و متمایز از طرح کلی تبدیل شود. برای ایجاد یک هماهنگی زیبا و چشم نواز می توانید المان های داخلی مغازه را با ویترین خود ست کنید. استفاده از یک هارمونی رنگ مشخص و استفاده از تکنیک های نورپردازی به زیبایی و جذابیت ویترین کمک شایانی می کند. برای ایجاد خلاقیت بیشتر می توانید به جای نمایش محصول، حس کنجکاوی را در مشتریان خود تقویت کنید.

طراحی ویترین مغازه
طراحی دکوراسیون ویترین مغازه

طراحی ورودی مغازه؛ بهترین ابزار برای معرفی برند

ورودی از دیگر بخش های مهم در طراحی دکور مغازه است که به مشتری کمک می کند تا بفهمد درون مغازه شما چه خبر است. در اغلب مغازه ها ویترین در مجاورت ورودی قرار دارد. بنابراین این بخش نیز به همین میزان در جذب مشتری اثرگذار است. برای اینکه برند شما در ذهن مخاطب تثبیت شود، لازم است به طراحی بخش ورودی نیز اهمیت دهید. ورودی شما باید دارای حس دعوت کنندگی باشد. برای تحقق این امر لازم است مسیر ورود مشتری را به گونه ای طراحی کنید که سمت و سوی خاصی داشته باشد و به مشتری حس احترام و ارزشمندی دهد. انجام این کار بدون به کارگیری خلاقیت و تحلیل عملکرد مخاطب و دغدغه های او غیر ممکن است.

هزینه طراحی داخلی مغازه

تا به اینجا با نکات مهم طراحی دکوراسیون مغازه و بخش های مهم آن آشنا شدید. حتماً برایتان این سوال به وجود آمده که هزینه طراحی مغازه چقدر است؟ از آنجایی که تنوع کسب و کار و نیاز کارفرماها با یکدیگر تفاوت بسیاری دارد، نمی توان یک قیمت واحد برای طراحی داخلی مغازه عنوان نمود. اما در پاسخ به این سوال می توان به چند فاکتور موثر در قیمت اشاره نمود.

  • متراژ مغازه: مسلماً هر قدر متراژ مغازه شما بیشتر باشد، هزینه طراحی داخلی آن نیز افزایش می یابد.
  • سبک طراحی: انتخاب سبک های مجلل، باشکوه و کلاسیک هزینه بیشتری در مقایسه با سبک های مدرن و مینیمال ایجاد می کند.
  • میزان خلاقیت در طراحی: طراحی یک دکوراسیون خلاقانه و منحصر بفرد در مقایسه با دکوراسیون های روتین و کلیشه ای هزینه بیشتری ایجاد می کند.
  • خواسته ها و نیاز کارفرما: طراحی فضاهای خاص، نقاط تمرکز، فضای نشمین و سایر خواسته های متفاوت کارفرما، هزینه بیشتری برای طراحی مغازه ایجاد می کند.

سفارش طراحی دکوراسیون داخلی مغازه در بناباما

در این مقاله به ضروری طراحی و اصول استاندارد آن پرداختیم. همانطور که متوجه شدید، طراحی دکور مغازه یک فرآیند زمان بر است و نیاز به تجربه و تخصص بالا دارد. بنابراین برای دریافت نتایج موفق لازم است پروسه طراحی را به افراد زبده و کاربلد بسپارید. ما در دپارتمان بناباما آمادگی پذیرش انواع طراحی بر حسب موقعیت و متراژ مغازه های تجاری را داریم. طراحان بناباما قادرند با ایجاد یک طرح زیبا، شکیل و مشتری پسند، طراحی داخلی دکوراسیون مغازه شما را به نقطه قوت کسب و کارتان تبدیل کنند.

مشاوره در زمینه طراحی دکور مغازه در بناباما

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه خود را به بناباما بسپارید

سخن پایانی

طراحی دکوراسیون مغازه یک راهکار هوشمندانه جهت تحول کسب و کار به شمار می آید. انجام اینکار کمک شایانی به برندسازی و تثبیت آن در ذهن مخاطب می کند. برای اینکه یک دیزاین خاص و متمایز در فضای داخلی مغازه خود ایجاد کنید، با ما در بناباما در تماس باشید.

پاسخ به سوالات رایج

هزینه طراحی دکوراسیون مغازه چقدر است؟

به طور مشخص نمی توان یک تعرفه ثابت برای عموم مغازه ها عنوان نمود. محاسبه هزینه پس از بررسی متراژ مغازه و خواسته های کارفرما صورت می گیرد.

آیا اصول طراحی مغازه در تمامی مغازه ها یکسان است؟

خیر! در طراحی مغازه های تجاری، چند اصل مهم به طور مشترک اجرا شده و سایر نکات در صورت داشتن بستر مناسب اجرا می شوند.

طراحی داخلی مغازه چیست؟

کلیه فرآیند هایی که به منظور زیباسازی و برندسازی مغازه ها انجام می شود، شامل طراحی دکوراسیون داخلی مغازه می شود.

طراحی دکوراسیون مغازه چه فوایدی دارد؟

انجام این کار موجب تمایز دکوراسیون از رقبا شده و به جذب مشتری کمک شایانی می کند.

سایر خدمات طراحی دکوراسیون پیشنهادی بناباما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
همین حالا تماس بگیرید