دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

در این مقاله قصد داریم به بررسی طراحی دکوراسیون داخلی ویلا بپردازیم. ابتدا به بررسی اهمیت دکوراسیون ویلا می پردازیم و در ادامه نکاتی پیرامون نحوه طراحی دکوراسیون ویلا مطرح میکنیم. همچنین به معرفی محبوب ترین سبک های طراحی دکوراسیون ویلا می پردازیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. همچنین اگر به دنبال یک تیم حرفه ای برای طراحی دکوراسیون داخلی ویلا خود هستید، همین حالا با ما تماس بگیرید. طراحان بناباما با سال ها تجربه و تخصص آماده ارائه خدمات طراحی دکوراسیون ویلا می باشند.

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا
طراحی دکوراسیون ویلا

دکوراسیون داخلی ویلا تأثیر بسزایی در تقسیم بندی فضاها و بهبود عملکرد آنان دارد. هرقدر طراحی دکوراسیون داخلی از کیفیت بیشتری برخوردار باشد، نیازهای بیشتری را تحت پوشش خود قرار می دهد. با ما در بناباما همراه باشید تا با انواع طراحی دکوراسیون داخلی ویلا و نحوه انجام آن آشنا شوید.

مشاوره با تیم طراحی بناباما

مشاوره رایگان در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

مدت زمان تخمینی مطالعه: 16 دقیقه

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

فرم و شکل ظاهری ساختمان ها اولین چیزی است که در برخورد با آنان می بینیم. اما آنچه که نیاز ما را در طول اقامت و اسکان برطرف می کند، دکوراسیون داخلی و نحوه چیدمان فضاهای داخلی است. یک طراحی اصولی و استاندارد می تواند تا حد قابل توجهی عملکرد فضاهای داخلی را بهبود بخشیده و کارآیی آن ها را افزایش دهد. شاید تصور می کنید از آنجایی که کارکرد ویلاها محدود بوده و به شکل دائم مورد استفاده قرار نمی گیرد، کیفیت و کارایی آنان به اندازه منازل اهمیت ندارد. حق با شماست.

به طور معمول اغلب صاحبین ویلا از این فضا در تعطیلات آخر هفته استفاده می کنند. اما از آنجایی که این فضا بیشتر برای استراحت و رفع تنش های جسمی و روحی مورد استفاده قرار می گیرد، دکوراسیون نا زیبا و وجود عناصر مزاحم منجر به از دست رفتن این عملکرد می شود. از سوی دیگر اغلب ویلاداران از این فضا برای پذیرایی از مهمانان خود استفاده می کنند. پیداست که هر چقدر دکوراسیون داخلی ویلا از کیفیت بیشتری برخوردار باشد، دیدگاه بهتری در ذهن ساکنین ایجاد می کند. برخی افراد نیز اقدام به اجاره ویلا می کنند. در این خصوص نیز می توان طراحی دکوراسیون داخلی را مهم و ارزشمند دانست. چرا که به طور معمول ویلاهایی که دارای جلوه های زیبا و دکوراسیون خاص هستند به سرعت و با قیمت بیشتری به اجاره می روند.

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی ویلا
اهمیت طراحی دکوراسیون ویلا

نحوه طراحی و چیدمان داخلی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا از الگوی طراحی دکوراسیون داخلی منزل پیروی می کند. با این تفاوت که در این محیط توجه طراح برای تعبیه یک فضای دنج و شیک است. پیش از هرچیز بد نیست بدانید که موقعیت مکانی و جغرافیای ویلا تأثیر بسزایی در طراحی دکوراسیون داخلی آن می گذارد. برای همین است که در قدم اول پلان ویلا و نحوه چینش فضاها مورد توجه قرار می گیرد. طراحان از فرم و شکل نما نیز برای طراحی داخلی و طراحی لنداسکیپ ویلا استفاده می کنند. در این حین تمام تمرکز خود را بر روی استفاده هرچه بیشتر از منابع طبیعی می گذارند.

در عموم ویلاها، استفاده از نور خورشید، تهویه طبیعی و ایجاد یک دید 360 درجه به مناظر طبیعی در اولویت قرار دارد. طراحان بناباما قادرند عموم فضاهای ویلایی اعم از کوچک و بزرگ را طراحی و چیدمان کنند. در صورتی که مساحت ویلا کم و ابعاد آن کوچک باشد، طراحان ما از حاشیه سازی و شلوغی در فضا پرهیز می کنند. اجرای اصول طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن کمک می کند تا این دسته از ویلاها به شکل بهینه چیدمان شده و بزرگتر از آنچه که هستند دیده شوند. سایر عوامل تاثیرگذار در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا شامل موارد زیر می شوند.

1.  سلیقه کارفرما و تصورات ذهنی او از طراحی و چیدمان ویلا

2.  سبک، رنگ و طرح مورد علاقه کارفرما

3.  ابعاد فضا و مساحت کلی ویلا

4.  میزان بودجه کارفرما

5.  میزان بهره مندی از فضاهای طبیعی و المان های زیبایی شناسی

مشاوره با تیم طراحی بناباما

به دنبال یک طراح خوب برای طراحی دکوراسیون داخلی ویلای خود می‌گردید؟

نحوه طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

پروسه طراحی داخلی ویلا با طراحی پلان آغاز می شود. در دپارتمان بناباما طراحی پلان ویلا با توجه به موقعیت قرارگیری ویلا و جهت گیری آن در محیط صورت می گیرد. به گونه ای که کلیه فضاها از نور و تهویه طبیعی برخوردار شوند. بدین منظور بخش شرقی ویلا به آشپزخانه، اتاق خواب های بزرگ و حمام اختصاص می یابد. چرا که این ناحیه در زمان صبح از نورگیری خوبی بهره مند می شود. قسمت جنوبی ویلا به جهت جذب نور زیاد از صبح تا بعد از ظهر، به اتاق کودکان، اتاق ناهارخوری، تراس و یا پاسیوهای شیشه ای اختصاص پیدا می کند. ناحیه غربی نیز برای طراحی اتاق نشیمن و فضاهای استراحت مورد استفاده قرار می گیرد. این بخش از ویلا بیشترین استفاده را در ساعت بعد از ظهر و عصر خواهد داشت.

پس از جایگذاری فضاها در پلان، طراحان بناباما خلاقیت را چاشنی طراحی کرده و با انتخاب یک سبک مناسب و یک پالت رنگی زیبا، اقدام به زیباسازی فضاها می کنند. پس از این نوبت به نورپردازی ویلا و استفاده از تکنیک های مختلف نورپردازی می رسد. در برخی ویلاها به جهت بهره کم از نور طبیعی خورشید، نورپردازی مصنوعی اهمیت بیشتری پیدا می کند. طراحان بناباما با استفاده از تکنیک های نورپردازی پس زمینه، تاکیدی، مخفی و دکوراتیو، بهترین جلوه های نوری را برای ایجاد روشنایی مطلوب و نورپردازی دکوراتیو ایجاد می کنند.

طراحی دکوراسیون داخلی ویلای دوبلکس

طراحی ویلای دوبلکس کمک می کند تا طبقات مختلف ویلا تنها به واسطه یک راه پله داخلی و بدون هیچ مانع فیزیکی در ارتباط مستقیم با یکدیگر قرار بگیرند. این نوع طراحی تنها در ویلاهای بزرگ انجام نمی شود، بلکه در ویلاهای کوچک نیز به منظور بهینه سازی فضا مورد استفاده قرار می گیرد. برای فضاسازی ویلاهای دوبلکس از مرزبندی های صلب و کالبدی استفاده نمی شود. بلکه از عناصر شفاف و ساده برای ایجاد یک ارتباط موثر استفاده می شود. اغلب کارفرمایان در طراحی دکوراسیون داخلی ویلای دوبلکس، به استفاده از سبک مدرن اشتیاق بیشتری نشان می دهند. چرا که با این سبک معماری می توان ارتباطی شفاف و موثر میان طبقات مختلف ویلا ایجاد نمود.

طراحی دکوراسیون داخلی ویلای دوبلکس - بناباما
دکوراسیون داخلی ویلای دوبلکس

همچنین سبک مدرن امکان بزرگنمایی فضاهای مختلف و بهینه سازی آنان را نیز فراهم می کنند. البته این بدین معنا نیست که در ویلاهای کلاسیک امکان ایجاد فضای های دوبلکس وجود ندارد. اما ایجاد فضای دوبلکس در دکوراسیون کلاسیک به واسطه بالا بودن میزان استفاده از عناصر تزئینی، موجب کاهش ابعاد فضا می شود. برای مثال در ویلاهای دوبلکس مدرن از یک نرده ساده و ظریف برای پله های دوبلکس استفاده می شود. این در حالیست که در سبک کلاسیک از نرده های چوبی با منبت کاری های برجسته استفاده می شود که همین مسئله موجب کوچک شدن فضای در اختیار می شود. به همین خاطر است که در طراحی ویلای دوبلکس کوچک، از سبک کلاسیک و ونتیج استفاده نمی شود.

سبک های رایج در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

همانطور که گفته شد، طراحی و چیدمان داخلی ویلا مشابه طراحی دکوراسیون خانه پیش می رود. با این تفاوت که در این دکوراسیون تمرکز طراح در خلق یک فضای آرامش بخش و خیال انگیز است. بنابراین می توان از سبک های رایج در طراحی دکوراسیون خانه برای چیدمان داخلی ویلا نیز استفاده نمود. مهندسین بناباما در طراحی دکوراسیون ویلا از چند الگوی رایج پیروی می کنند. سبک سنتی، مدرن و کلاسیک از جمله رایج ترین سبک ها در طراحی دکوراسیون ویلا به شمار می آیند. سبک های ایرانی، مدیترانه ای، ترکیه ای و شهری نیز جزو سبک های محبوب معماری هستند که در صورت درخواست کارفرما مورد استفاده قرار می گیرند.

دکوراسیون داخلی ویلای کلاسیک

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا به شکل کلاسیک، یک روش رایج برای چیدمان فضاهای بزرگ است که مورد استقبال بسیاری از کارفرمایان قرار می گیرد. سبک سنتی و کلاسیک بیشترین توجه و تمرکز خود را بر روی استفاده از المان های تزئینی و فاخر می گذارد. در این سبک معماری استفاده از عناصر دکوراتیو و مجلل به بیشترین حد خود می رسد. به همین خاطر است که سبک کلاسیک در فضاهای کوچک به واسطه ایجاد جلوه های نامناسب مورد استفاده قرار نمی گیرد. در عوض در ویلاهای بزرگ، استفاده از سبک کلاسیک، نتایج فوق العاده ای به همراه می آورد.

طراحان بناباما برای اجرای دقیق سبک کلاسیک از پالت رنگی تیره و گرم استفاده می کنند. رنگ های قهوه ای، زرشکی، سبز یشمی و طلایی، بیشترین استفاده را در طراحی دکوراسیون داخلی ویلاهای کلاسیک دارند. طرح ها نیز از الگوهای شلوغ و بافت های برجسته انتخاب می شوند. متریال های مصرفی در این سبک از قیمت بالایی برخوردار هستند. ترکیب متریال هایی همچون چوب، چرم، فلز و پارچه های نفیس در همراهی با رنگ های گرم و نورپردازی حرفه ای، به خوبی سبک کلاسیک را منعکس می کند.

دکوراسیون داخلی ویلای کلاسیک

دکوراسیون داخلی ویلای مدرن

سبک مدرن از دیگر سبک های محبوب در دکوراسیون داخلی ویلا است که در عموم فضاها، اعم از بزرگ و کوچک به کار گرفته می شود. در سبک مدرن توجه طراح به استفاده از عناصر خالص اختصاص می یابد. این بدین معناست که استفاده از عناصر تزیینی و المان های فاخر به حداقل ممکن می رسد. سبک مدرن بهترین گزینه برای چیدمان فضاهای کوچک به شمار می آید. چرا که در این سبک خبری از استفاده از مبلمان های بزرگ و عناصر حجیم نیست. بلکه استفاده از مبلمان های کوچک در رنگ های روشن و خنثی در اولویت قرار دارد.

در سبک مدرن استفاده از نور و تهویه طبیعی به دلیل ایجاد بازشوهای گسترده و عریض، به بیشترین حالت می رسد. طراحان بناباما برای طراحی دکوراسیون داخلی ویلاهای مدرن از پالت رنگی روشن، خنثی و یا شاد استفاده می کنند. ترکیب ماهرانه این رنگ ها در همراهی با متریال هایی همچون چوب، استیل، بتن و شیشه، موجب ایجاد یک جلوه خاص در دکوراسیون داخلی ویلا می شود. در ویلاهای مدرن چند شاخه مهم به وضوح دیده می شود:

1.  عدم استفاده از حجم های پیچیده

2.  دمده نشدن در طول زمانی های طولانی مدت

3.  بهینه سازی فضاها و هزینه های ساخت

4.  بهره مندی از انعطاف بالا برای تغییر در چیدمان و طراحی

5.  کاهش مصرف انرژی به جهت استفاده حداکثری از نور و تهویه طبیعی

6.  استفاده از متریال های در دسترس و ارزان قیمت

دکوراسیون داخلی ویلای مدرن
دکوراسیون داخلی ویلای مدرن

دکوراسیون داخلی ویلا سنتی

سبک سنتی که با سبک ایرانی نیز شناخته می شود، از دیگر سبک های محبوب طراحی دکوراسیون داخلی به شمار می آید. این سبک که ریشه در سنت و باورهای دیرینه ایرانیان دارد، از المان های موجود در این فرهنگ برای تزیین و چیدمان فضاها استفاده می کند. در سبک های سنتی استفاده از گلیم و یا فرش دستباف ایرانی، ظروف مسی، مبلمان های خاتم کاری شده، صندوقچه های بزرگ، حوضچه های فیروزه ای و تخته های چوبی بسیار رایج است. در این سبک اصیل و زیبا از هارمونی رنگ آبی فیروزه ای، سرخ عنابی و متریال هایی همچون چوب، پارچه و کاشی به وفور استفاده می شود.

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا سنتی در بناباما

ثبت سفارش طراحی دکوراسیون داخلی ویلا در بناباما

تیم مهندسین بناباما با سال ها تجربه و تخصص آماده طراحی دکوراسیون داخلی فضای مورد نظر شما می باشد. تنها کافیست با ما تماس بگیرید و یا فرم ثبت سفارش را تکمیل کنید. همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت. همچنین می توانید برای مشاوره رایگان و دریافت نمونه کارها با ما در ارتباط باشید.

مزایای سفارش طراحی دکوراسیون داخلی در بناباما

سفارش طراحی دکوراسیون به یک شرکت معتبر مانند بناباما، ریسک اتلاف وقت و هزینه را کاهش می دهد. اما این کار مزایای بیشتری در بر دارد. از جمله اینکه:

مشاوره با تیم طراحی بناباما

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا را به بناباما بسپارید

  1. مشاوره دقیقی در خصوص خرید مبلمان، کفپوش، پرده، کاغذ دیواری، سقف کاذب و … به دست می آورید.
  2. بناباما ارتباط خوبی با برندهای خوشنام دارد. ما می توانیم محصولات مورد نیاز شما را با قیمت کمتری تهیه کرده و در اختیارتان قرار دهند.
  3. هیچ گونه نگرانی از بابت کیفیت طراحی نخواهید داشت. چرا که مرحله به مرحله طراحی به تایید شما رسیده و سپس جلو می رود.
  4. شما می توانید تصویری واقعی از طراحی داخلی ویلا خود را در قالب رندرهای سه بعدی ببینید. این تصاویر پیش از اجرای طرح در اختیار شما قرار می گیرد تا به تایید شما برسد.
  5. یک طراح حرفه ای به شما در انتخاب رنگ، متریال و حتی شدت نور کمک می کند.
  6. با سفارش طراحی دکوراسیون داخلی به تیم بناباما، از فضای منزل خود بیشترین استفاده را می برید. چرا که طراحان ما در طول طراحی به بهینه سازی آن نیز می پردازند.
  7. از طریق یک طراحی اصولی و حرفه ای، روحیه اهالی خانه و مهمانان خود را بهبود می بخشید.
  8. عملکرد فضا را بهبود داده و در مواردی به آنان عملکردی چندگانه می دهید.
  9. سلایق شخصی خود را با اصول طراحی دکوراسیون پیاده سازی می کنید.
دیزاین ویلا

سخن پایانی

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا اقدامی هوشمندانه به منظور افزایش بهره وری فضاها و استفاده بهینه از آنان است. اعضای تیم طراحی دکوراسیون داخلی بناباما قادرند با تکیه بر اصول طراحی داخلی ویلا، بهترین و زیباترین دکوراسیون ها را در ویلای شما به نمایش بگذارند. انواع سبک های مدرن، سنتی و کلاسیک قابلیت استفاده در طراحی داخلی ویلا را دارند. برای آشنایی بیشتر با خدمات طراحی دکوراسیون داخلی انواع ویلا در بناباما ویدیو زیر را تماشا بفرمایید.

طراحی دکوراسیون داخلی انواع ویلا

پاسخ به سوالات رایج

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا چیست؟

به کلیه اقداماتی که به منظور زیبا سازی و بهبود عملکرد فضای داخلی ویلا صورت می گیرد، طراحی داخلی ویلا گفته می شود.

طراحی دکوراسیون ویلا چگونه انجام می شود؟

طراحی فضاهای داخلی ویلا با طراحی پلان و تعیین موقعیت فضاها آغاز شده و با انتخاب سبک، طرح، رنگ و نحوه نورپردازی به اتمام می رسد.

چند سبک رایج در طراحی دکوراسیون ویلا وجود دارد؟

به طور معمول در طراحی ویلا از سبک های مدرن، کلاسیک و سنتی استفاده می شود. اما امکان استفاده از سبک های مدیترانه ای، استوایی و شهری نیز وجود دارد.

خدمات طراحی دکوراسیون پیشنهادی بناباما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید