دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی هتل

طراحی دکوراسیون داخلی هتل با توجه به کارکرد ویژه این مکان، اهمیت بسیاری دارد. هتل ها سالانه پذیرای صدها انسان با سلایق مختلف هستند. افرادی که برای گذراندن اوقاتی خوش به هتل ها مراجعه می کنند، انتظار دارند در یک دکوراسیون شیک و زیبا با سطح امکانات مطلوب قرار بگیرند. اگر مشتاقید بدانید طراحی داخلی اتاق هتل و سایر فضاها با چه الگو و استانداردی صورت می گیرد، در ادامه این مقاله از بناباما، با ما همراه باشید. هممچنین اگر به دنبال یک تیم حرفه ای برای طراحی دکوراسیون هتل خود میگردید، همین حالا با ما تماس بگیرید. طراحان بناباما با سال ها تجربه و تخصص آماده ارائه خدمات طراحی دکوراسیون می باشند.

طراحی دکوراسیون داخلی هتل
طراحی دکوراسیون هتل

مدت زمان تخمینی مطالعه: 17 دقیقه

مشاوره رایگان در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی هتل

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی هتل

عموم مردم هتل را به عنوان اقامتگاه سفر خود انتخاب می کنند. تفاوتی ندارد سفر آنان گردشی باشید و یا کاری. در هر صورت هتل ها پذیرای مهمان با هدف های گردشگری مختلف هستند. اغلب ما زمانی که به دنبال یک هتل خوب می گردیم، تعداد ستاره های آن را دنبال می کنیم.

اما زمانی که تصمیم به انتخاب میان هتل های سه، چهار و یا پنج ستاره می گیریم، دیگر ستاره ها اهمیت خود را از دست می دهند. در این زمان عکس های مربوط به طراحی نمای هتل و طراحی دکوراسیون فضا و امکانات موجود در آن را دنبال می کنیم. چرا که اهمیتی ندارد هتل ما چند ستاره داشته باشد. مهم این است که دکوراسیون فضا مورد پسند ما بوده و در تناسب با روحیات ما باشد. این موضوع یک مسئله رایج میان تمام مسافران است. بنابراین می توان آن را به عنوان اصلی ترین علت برای طراحی دکوراسیون داخلی هتل در نظر گرفت. سایر علل در موارد زیر خلاصه می شوند:

 1. اجرای یک دکوراسیون زیبا، شکیل و جذاب، مهمانان شما را برای رزروهای بعدی نیز مشتاق می سازد.
 2. دکوراسیون فضا می تواند به نقطه تمایز شما با سایر رقبایتان تبدیل شود.
 3. یک دکوراسیون خوب و کاربردی می توان امکانات و ویژگی های هتل شما را برجسته کند.
 4. دکوراسیون فضا بر گردش مالی هتل تأثیر گذاشته و موجب بهبود آن می شود.
 5. شما می توانید به واسطه بهره مندی از یک دکوراسیون خوب، در جامعه محلی خود به رسمیت شناخته شوید.
 6. دکوراسیون داخلی اتاق هتل و سایر فضا ها می تواند به شما در برندسازی نیز کمک کند.
طراحی داخلی هتل در بناباما

طراحی لابی هتل

لابی هتل از جمله اصلی ترین بخش های آن به شمار می رود که به طور مشترک مورد استفاده عموم مهمانان قرار دارد. به همین خاطر تصمیم گرفتیم به طور مجزا به اصول طراحی دکوراسیون لابی هتل بپردازیم. دکوراسیون لابی اولین چیزیست که مسافران پیش از مشاهده طراحی داخلی اتاق هتل و رزرو آن، می بینند. کیفیت لابی هتل تأثیر بسزایی در دیدگاه مهمانان و اشتیاق آنان به رزرو اتاق هتل می گذارد. به طور معمول مهمانان هتل، کیفیت کلی هتل و خدمات آن را از دکوراسیون فضای لابی و تجهیزات موجود در آن می سنجند. پیداست که هر قدر طراحی دکوراسیون داخلی هتل در بخش لابی از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، شانس شما برای جذب مسافر بیشتر خواهد بود.

به دنبال یک طراح خوب برای طراحی دکوراسیون هتل خود می‌گردید؟

نکات مهم در طراحی فضای لابی

تفاوتی ندارد هتل شما بر اساس چه سبک و الگویی ساخته می شود. در نهایت می بایست این بخش ها دارای ظاهری هماهنگ باشند. این هماهنگی می تواند از طریق اجرای یک سبک واحد، یک طرح خاص و سازمانی و یا هارمونی رنگ مشخص باشد. نورپردازی فضای لابی از دیگر مواردی ست که در حین طراحی دکوراسیون داخلی هتل مورد توجه قرار می گیرد. برای اینکه فضای لابی دارای حس دعوت کنندگی باشد، از سطح گسترده و وسیع نور با شدت مناسب استفاده می شود. با ایجاد تکنیک های مختلف نورپردازی می توان دکوراسیون این فضا را تکمیل کرد.

در دکوراسیون فضای لابی، کیفیت تجهیزات و مبلمان نیز اهمیت بالایی دارند. بهتر است در انتخاب مبلمان نیز از سبک حاکم بر دکوراسیون استفاده کنید تا یک هماهنگی مناسب میان مبلمان و دیزاین فضا ایجاد شود. به خاطر داشته باشید چیدمان صحیح مبلمان در بخش لابی، نه تنها موجب اعتباربخشی به هتل می شود، بلکه مسافران را نیز برای پیدا کردن یک محل برای استراحت و گفتگو، راهنمایی می کند. اما آنچه که دکوراسیون لابی هتل شما را از سایر رقبا متمایز می سازد، میزان خلاقیت به کاررفته در طراحی است.

با بررسی چند نمونه دکوراسیون موفق متوجه می شوید، هتل های معروف و معتبر، الزاماً از متریال های لوکس و لاکچری استفاده نمی کنند. آن ها از قوه خلاقیت خود کمک گرفته و با الهام از موضوعات مختلف، یک دکوراسیون جذاب و خاص خلق کرده اند. به گونه ای که به یک نقطه گردشگری برای بازدید توریست ها تبدیل شده اند. از آنجایی که به کارگیری خلاقیت در طراحی دکوراسیون داخلی هتل کار سخت و دشواری ست، پیشنهاد می کنیم انجام اینکار را به طراحان ما در بناباما بسپارید.

طراحی دکوراسیون داخلی لابی هتل
دکوراسیون داخلی لابی هتل

طراحی داخلی اتاق هتل

اتاق هتل اقامتگاه اصلی مهمانان است که نیاز به چیدمان صحیح و اصولی دارد. اگرچه دکوراسیون لابی و سایر بخش های هتل دارای اهمیت است؛ اما دکوراسیون هیچ یک از این بخش ها به اندازه اتاق هتل اهمیت ندارد. چرا که اتاق ها مورد استفاده مستقیم مسافران قرار گرفته و زمینه را برای استراحت، آسایش و تفریح آنان فراهم می کند. معمولاً هتل ها دارای ده ها اتاق مختلف هستند که برای پذیرایی از مهمانان با تعداد نفرات مختلف طراحی می شوند. تفاوتی ندارد اتاق هتل از نوع تک نفره است و یا چند نفره. هر اتاق می بایست دکوراسیون و چیدمان مخصوص به خود را داشته باشد. چیدمانی که علاوه بر کارکرد زیبایی، دارای عملکرد مناسبی برای تامین آسایش مسافران داشته باشد.

طراحی داخلی اتاق هتل
طراحی دکوراسیون داخلی اتاق هتل

اصول طراحی داخلی اتاق هتل

طراحی دکوراسیون داخلی هتل در بخش اتاق ها از چند ضابطه مهم پیروی می کند. برای اینکه اتاق های هتل شما پاسخگوی نیاز مسافران باشد، باید مطابق این اصول طراحی شود. این استانداردها در موارد زیر خلاصه می شوند.

 1. اتاق هتل باید دوست دار تکنولوژی بوده و فضایی برای ارتباط مسافر با رسانه داشته باشد. برای مثال بر روی دیوار روبروی تخت یک تلویزیون با امکانات هوشمند قرار بگیرد تا ارتباط مهمانان با جهان پیرامون از دست نرود.
 2. پریز و کابل های شارژ کاملاً در دسترس مهمانان باشد.
 3. سرویس بهداشتی و حمام اتاق هتل دارای سطح امکاناتی بالایی بوده و بهداشت مناسبی داشته باشد.
 4. دکوراسیون فضا از لحاظ طرح، رنگ و سبک، برای استراحت مناسب باشد. برای مثال استفاده از رنگ های هیجان انگیز همچون قرمز، برای زیباسازی اتاق هتل مناسب نیست. چرا که موجب به هم خوردن خواب و آرامش مسافران می شود.
 5. همه چیز در عین زیبایی، کاربردی باشد. به گونه ای که کاربرد فضای اتاق فدای شکل ظاهری آن نشود.
 6. در طراحی دکوراسیون داخل هتل لازم است از تهویه طبیعی اتاق و نور خورشید بیشترین بهره را برد. در صورتی که اتاق ها دارای نورگیر طبیعی هستند، مانعی برای انتقال نور و تهویه ایجاد نکنید. شما می توانید با استفاده از یک مبل و کاناپه در مجاورت پنجره و یا داخل تراس، یک فضای دنج برای گفتگو و استراحت مسافران تعبیه کنید.
 7. برای افزایش هرچه بیشتر رفاه مسافران، دیوارهای اتاق را عایق بندی کنید تا سروصدای اتاق های مجاور، به یکدیگر انتقال پیدا نکند. انجام این کار کمک شایانی به حفظ حریم شخصی افراد می کند.

تکنیک های مختلف طراحی دکوراسیون داخلی هتل

هتل ها از چندین بخش مختلف تشکیل شده و معمولاً بخش های مختلف آن مورد استفاده عموم مهمانان قرار می گیرد. برای اینکه یک دکوراسیون یکپارچه و هماهنگ خلق کنید، لازم است به چیدمان بخش های مختلف با یک ارزش یکسان، توجه کنید. همچنین اصول نورپردازی، چیدمان مبلمان و … را نیز مورد توجه قرار دهید. اما از آنجایی که طراحی داخلی اتاق هتل و سایر فضاها، یک پروسه زمان بر و تخصصی است، توصیه میکنیم، طراحی و دیزاین داخلی هتل خود را به شرکت های متخصص و کاربلد بسپارید. ما در بناباما به واسطه بهره مندی از تجربه و تخصص بالا، می توانیم کلیه مراحل طراحی و اجرای دکوراسیون هتل را به عهده بگیریم. تکنیک های طراحی و دیزاین هتل در شرکت بناباما در موارد زیر قابل معرفی است.

به کارگیری یک سبک مناسب

برای اینکه طراحی دکوراسیون داخلی هتل اعم از طراحی دکوراسیون داخلی اتاق هتل و سایر بخش ها، زیبا و جذاب دیده شود، از یک سبک واحد برای دکوراسیون آنان استفاده می شود. انتخاب سبک دکوراسیون داخلی معمولاً مطابق با روحیات و علایق صاحب هتل صورت می گیرد. اما طراحان بناباما نیز مشاوره هایی در خصوص انتخاب سبک، به کارفرما ارائه می دهند. معمولاً هتل ها با چند سبک رایج و ترند ساخته می شوند.

سبک مناسب برای دکوراسیون

سبک فاخر کلاسیک

کلاسیک از جمله سبک هایی ست که به طور مشترک در طراحی داخلی هتل، خانه، اداره و سایر فضاها به کار می رود. محبوبیت این سبک به خاطر شکوه و فخر بالای آن است. سبک دکوراسیون کلاسیک به استفاده از المان های تزئینی و رومی علاقه بسیاری دارد. این سبک از رنگ های گرم و تیره حمایت کرده و به متریال های لوکس و لاکچری علاقه بیشتری دارد. اجرای سبک کلاسیک در طراحی دکوراسیون داخلی هتل، ظاهری جذاب و با شکوه به آن می بخشد. این دسته از هتل ها مورد پسند مسافرانی ست که به دیتیل های مجلل و شکیل علاقه دارند. از هتل های با سبک کلاسیک در مسافرت های لوکس و لاکچری و یا سفرهای شغلی و بیزینس استفاده می شود.

سبک محبوب مدرن

نقطه مقابل سبک کلاسیک، سبک پرطرفدار مدرن قرار دارد. این سبک بر سادگی تکیه زده و به حذف عناصر اضافه و تزئینی پرداخته است. ساده سازی دکوراسیون از جمله اصلی ترین مشخصه های سبک معماری مدرن است. هتل هایی که با سبک مدرن ساخته می شوند، معمولاً دارای توناژ رنگی روشن و هیجان انگیز هستند. آن ها در بخش های مختلف از متریال های سبک و شفاف بهره می گیرند تا به خوبی سادگی و زیبایی خود را به نمایش در بیاورند. هتل های مدرن، در سفرهای تابستانی و مسافرت های تفریحی پذیرای خیل عظیمی از مسافران هستند.

سبک خاص مدیترانه ای

مدیترانه ای از جمله سبک های خاص و پرآوازه است که یادآور فضای سرسبز جنگل های مدیترانه است. این سبک دوست دار طبیعت بوده و از عناصر طبیعی برای پوشش کف، سقف و دیوارها استفاده می کند. بسیاری از افرادی که سفرهای جنگلی و طبیعی را انتخاب می کنند، هتل هایی که با سبک مدیترانه ای دکور شده اند را برای اقامت خود می پسندند. در طراحی دکوراسیون داخلی هتل به سبک مدیترانه ای از تناژ رنگی سبز، آجری و قهوه ای روشن استفاده می شود.

سبک پرطرفدار مونوکروم

در طراحی داخلی اتاق هتل از سبک مونوکروم به وفور استفاده می شود. خوشبختانه این سبک از دکوراسیون توانسته رضایت عموم مسافران را به دست آورد. در انتخاب سبک مونوکروم هیچ محدودیتی در انتخاب رنگ نخواهید داشت. شما می توانید از توناژ تیره و روشن یک رنگ برای زیباسازی فضاهای مختلف استفاده کنید. اما به طور معمول رنگ های خنثی بیشترین کارکرد را در خلق سبک مونوکروم دارند.  

نورپردازی حرفه ای و مناسب

زمانی که طراحی دکوراسیون داخل هتل خود را به طراحان بناباما می سپارید، دیگر دغدغه ای از بابت تامین نور مناسب نخواهید داشت. چرا که طراحان ما به معجزه نور در دکوراسیون هتل اعتقاد دارند و از تمام تکنیک های موثر نورپردازی برای تامین نور کافی استفاده می کنند. تشخیص دقیق میزان نور مورد نیاز، محل قرارگیری منابع نوری و همچنین انتخاب رنگ نور به عهده طراحان ما خواهد بود. از آنجایی که تاثیر نور در میزان رضایت مسافران و همچنین روحیات آنان بسیار بالاست، این آیتم با یک نگاه کاملاً علمی طراحی می شود. در بسیاری از هتل های موفق و معتبر، از تکنیک های نورپردازی برای برجسته ساختن طراحی دکوراسیون داخلی هتل و ایجاد نقطه تمرکز استفاده می شود. انجام این کار هتل شما را از سایر رقبا متمایز ساخته و طراحی آن را مورد توجه عموم افراد در بستر اینترنت قرار می دهد.

نورپردازی هتل

ترکیب صحیح دکوراسیون هتل با اقلیم محلی

زمانی یک هتل مورد استقبال مسافران و یا افراد محلی قرار می گیرد که همخوانی مناسبی با شرایط اقلیمی و جغرافیایی خود داشته باشد. هتل هایی که از الگوها و سنت های محلی خود برای دکوراسیون فضا استفاده می کنند، به یک نقطه گردشگری تبدیل شده و شانس بیشتری برای جذب مشتری خواهند داشت.

ایجاد یک دکوراسیون منعطف با قابلیت تغییر

فرسایش و استهلاک در هتل ها به واسطه پذیرایی از مهمانان مختلف، بسیار بالاست. همین مسئله طراحان بناباما را متقاعد ساخته که به طراحی های منعطف با قابلیت تغییر در آینده روی بیاورند. این دسته از دکوراسیون ها نیاز مهمانان را در زمان حال پاسخگو هستند. اما قابلیت تغییر برای عملکردهای متفاوت در آینده را نیز دارند. طراحی داخلی اتاق هتل به شکل منعطف، یک گزینه اقتصادی و مقرون به صرفه نیز به شمار می آیند. چرا که در آینده مانع از هزینه تراشی مجدد برای صاحبین هتل می شوند.

ثبت سفارش طراحی دکوراسیون داخلی هتل در بناباما

تیم مهندسین بناباما با سال ها تجربه و تخصص آماده طراحی دکوراسیون داخلی هتل شما می باشد. تنها کافیست با ما تماس بگیرید و یا فرم ثبت سفارش را تکمیل کنید. همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت. همچنین میتوانید برای مشاوره رایگان و دریافت نمونه کارها با ما در ارتباط باشید.

طراحی دکوراسیون داخلی هتل خود را به بناباما بسپارید

مزایای سفارش طراحی دکوراسیون هتل در بناباما

سفارش طراحی دکوراسیون به یک شرکت معتبر مانند بناباما، ریسک اتلاف وقت و هزینه را کاهش می دهد. اما این کار مزایای بیشتری در بر دارد. از جمله اینکه:

 1. مشاوره دقیقی در خصوص خرید مبلمان، کفپوش، پرده، کاغذ دیواری، سقف کاذب و … به دست می آورید.
 2. بناباما ارتباط خوبی با برندهای خوشنام دارد. ما می توانیم محصولات مورد نیاز شما را با قیمت کمتری تهیه کرده و در اختیارتان قرار دهند.
 3. هیچ گونه نگرانی از بابت کیفیت طراحی نخواهید داشت. چرا که مرحله به مرحله طراحی به تایید شما رسیده و سپس جلو می رود.
 4. شما می توانید تصویری واقعی از طراحی داخلی را در قالب رندرهای سه بعدی ببینید. این تصاویر پیش از اجرای طرح در اختیار شما قرار می گیرد تا به تایید شما برسد.
 5. یک طراح حرفه ای به شما در انتخاب رنگ، متریال و حتی شدت نور کمک می کند.
 6. با سفارش طراحی دکوراسیون داخلی به تیم بناباما، از فضای منزل خود بیشترین استفاده را می برید. چرا که طراحان ما در طول طراحی به بهینه سازی آن نیز می پردازند.
 7. از طریق یک طراحی اصولی و حرفه ای، روحیه میهمانان خود را بهبود می بخشید.
 8. عملکرد فضا را بهبود داده و در مواردی به آنان عملکردی چندگانه می دهید.
 9. سلایق شخصی خود را با اصول طراحی دکوراسیون پیاده سازی می کنید.
سفارش طراحی دکوراسیون داخلی هتل در بناباما
طراحی دکوراسیون داخلی هتل در بناباما

سخن پایانی

طراحی دکوراسیون داخلی هتل یک پروسه زمانبر و پیچیده است. اینکار می بایست با دقت و ظرافت بالایی صورت بگیرد تا بتواند صاحبین هتل را به سودآوری برساند. در صورتی که تصمیم به طراحی و یا بازسازی دکوراسیون هتل گرفتید، از ایده های خلاقانه طراحان ما در بناباما نیز بهره مند شوید. این اطمینان وجود دارد که طرح نهایی ما مورد توجه شما و مسافرین عزیزتان قرار بگیرد.

پرسش های متداول

طراحی دکوراسیون داخلی هتل چیست؟

به کلیه اقداماتی که جهت زیباسازی فضای هتل و افزایش کارآیی آن صورت می گیرد، گفته می شود.

کدام بخش ها در طراحی و دیزاین داخلی هتل مهم هستند؟

کلیه بخش ها حائز اهمیت هستند. اما در این بین طراحی فضای لابی و طراحی داخلی اتاق هتل از اهمیت بیشتری برخوردار است.

نکات مهم در طراحی دکوراسیون هتل چیست؟

طراحی و چیدمان صحیح فضای لابی و اتاق ها، انتخاب سبک مناسب، نورپردازی کافی و تناسب میان طرح با اقلیم محلی از جمله اصلی ترین نکات طراحی دکوراسیون داخلی هتل است.

سایر خدمات طراحی دکوراسیون پیشنهادی بناباما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
همین حالا تماس بگیرید