دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک

در میان انواع و اقسام فروشگاه هایی که در سراسر جهان به فعالیت مشغول هستند، فروشگاه های پوشاک جزو شلوغ ترین مکان ها به شمار می روند. چرا که تمامی انسان ها به نوع پوشش و لباس خود اهمیت زیادی می دهند. به همین سبب است که طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک از اهمیت بسزایی برخوردار است. با ما همراه باشید تا به نکات مهمی در زمینه طراحی دکوراسیون فروشگاه پوشاک مخصوص بانوان، آقایان و کودکان بیشتر برای شما بگوییم. همچنین می توانید برای طراحی دکوراسیون فروشگاه پوشاک خود، با مهندسان و طراحان ما در مجموعه بناباما همراه باشید.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 12 دقیقه

مشاوره رایگان در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک

چرا طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک مهم است؟

زمانی که به یک فروشگاه پوشاک سر میزنیم، آن چه بیش از پیش توجه ما را به خود جلب می کند، طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک است. اگر این طراحی به شیوه ای عالی و جذاب انجام شده باشد، تاثیر بسیار زیادی بر روی میزان فروش آن فروشگاه دارد. هر چند قرار دادن اجناس با کیفیت با قیمت مناسب در دسترس مشتری، یکی از مهم ترین وظایف شما به عنوان صاحب فروشگاه است؛ اما در این میان نباید از دکوراسیون آن نیز غافل شوید.

شما باید طراحی فضای داخلی و حتی نمای مغازه خود را به گونه ای انجام دهید که حتی اگر مشتری قصد خرید لباس نیز نداشته باشد، از حضور در آن فضا لذت ببرد. این امر سبب می شود که او در یک زمان دیگر، به فروشگاه شما برگشته و پوشاک مورد نظر خود را از شما خریداری نماید. این موضوع باعث رونق کسب و کار شما و حک شدن نام برند شما در ذهن مشتریان می گردد.

طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک
طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک

نکاتی که باید در طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک بدانید

پارامترهای بسیار زیادی وجود دارند که باید در هنگام طراحی دکوراسیون فروشگاه پوشاک خود به آن ها توجه کنید. ما در ادامه مطلب، به برخی از این نکات اشاره خواهیم کرد. امیدواریم با مطالعه این مطالب، اطلاعات خوبی در مورد دیزاین فروشگاه خود به دست آورده و کسب و کار شما بیش از پیش رونق بگیرد:

1. کالاهای مورد نیاز مشتری را در دسترس آن ها قرار دهید

چیدمان فروشگاه شما باید به گونه ای باشد که کالاهای مورد نیاز مشتریان، کاملاً در دسترس آن ها قرار داشته باشد.‌ این موضوع حس خوبی در وجود مشتری برقرار نموده و ناخودآگاه به این موضوع پی می برد که صاحب فروشگاه، به او و نیازهای او فکر می کند و نه فقط به سود خود!

2. توجه به نورپردازی فروشگاه را فراموش نکنید

بدون شک نورپردازی استاندارد و عالی، نقطه عطف یک فروشگاه پوشاک به شمار می روند. نور پردازی حس و حال و همچنین انرژی فروشگاه شما را چندین و چند برابر افزایش می دهد.‌ فراموش نکنید که نورهای فروشگاه شما باید کاملاً متعادل باشند و به شکل ملایم و زیبا، فضا را روشن نمایند.

3. به ورودی فروشگاه خود توجه کنید

ورودی فروشگاه، اولین جایی است که مشتریان در هنگام ورود به فروشگاه با آن مواجه می شوند. ورودی در واقع مرزی است که مشتریان از محیط بیرون جدا شده و قدم به یک فضای جدید می گذارند. در قسمت ورودی است که مشتریان در یک نظر، تمام فروشگاه را مشاهده نموده و در مورد این که لباس مورد نیاز خود را از فروشگاه شما خریداری نمایند یا خیر تصمیم می گیرند. بنابراین ورودی فروشگاه باید جذاب، استاندارد و زیبا طراحی شده باشد.

4. مکان مناسبی را برای پرو لباس تست کنید

قطعاً تمامی کسانی که از فروشگاه شما خرید می کنند، باید لباس را پرو کرده و از اندازه و زیبایی آن در اندام خود مطمئن شوند. برخی از فروشگاه ها، در طراحی دکوراسیون داخلی خود، یک فضای کوچک و بسیار نامناسب را برای تست لباس مشتری در نظر می گیرند. این موضوع ناخودآگاه بر روی حس مشتری تاثیر گذاشته و مانع از تبدیل شدن او به یک مشتری وفادار می گردد.

5. فضای فروشگاه پوشاک را مدیریت کنید

مهم ترین اصل در طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک، توجه به فضای فروشگاه است. اگر فضای شما کوچک و محدود است، می توانید با استفاده از قفسه های رنگارنگ و زیبا، نظم و هماهنگی بسیار خوبی در فروشگاه خود به وجود آورید. شما می توانید تمامی لباس های مورد نظر خود را به ترتیب و با نظم هر چه تمام تر در این قفسه ها قرار دهید.

6. ویترین فروشگاه از همه جا مهم تر است

ویترین فروشگاه، نقش مهمی در بازاریابی و ترغیب مشتریان به حضور در فروشگاه شما دارد. مشتریان با دیدن سبک طراحی ویترین و اجناسی که در آن قرار داده‌ اید، تصمیم می گیرند که از شما خرید کنند یا خیر؟ طراحی این قسمت، باید بر اساس سلیقه عمومی انجام شود؛ یک طراح حرفه ای و با تجربه، در این زمینه می تواند به شما کمک بزرگی نماید.

7. با یک کفپوش مناسب، زیبایی فروشگاه خود را دو چندان کنید

با یک کفپوش مناسب، می توان زیبایی فروشگاه پوشاک را چند برابر نمود. زمانی که مشتریان از قدم زدن و راه رفتن در فروشگاه شما لذت ببرند، خرید دلچسبی را نیز تجربه خواهند کرد. فراموش نکنید که علاوه بر زیبایی کفپوش، باید به تمیزی و درخشان بودن آن نیز توجه کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک بانوان

همان طور که می دانید خانم ها از گشت و گذار در بازار و خرید لباس های مختلف لذت می برند. آن ها هنگامی که وارد فروشگاه شما می شوند، از اجناس مختلفی که در سایر فروشگاه ها وجود دارد، دیدن کرده اند. بنابراین طراحی دکوراسیون مغازه شما باید به شیوه ای منحصر به فرد طراحی شده باشد. تنها در این صورت است که در ذهن آنها ماندگار شده و آن ها را تبدیل به مشتریان وفادار و همیشگی برند شما می نماید. بهتر است در دکوراسیون چنین فروشگاهی، از رنگ های روشن و شاد استفاده کنید.

خانم ها در قیاس با آقایان، در هنگام خرید لباس بسیار مشکل پسند و حساس هستند. بنابراین باید طراحی فضای داخلی فروشگاه خود را به گونه ای انجام دهید که بتوانید لباس هایی با طرح و رنگ متنوع را در دسترس آن ها قرار دهید. خانم ها در هنگام خرید لباس، به مد توجه ویژه ای می نمایند. بنابراین سعی کنید در ویترین فروشگاه خود، حتماً فضایی را به لباس های مد روز اختصاص دهید.

طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک بانوان
طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک بانوان

طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک آقایان

بسیاری از برندها، طراحی فضای داخلی فروشگاه مردانه را معمولاً به سبک کلاسیک انجام داده و بیشتر از رنگ های تیره استفاده می کنند. این تکنیک به خصوص برای مراکزی که لباس های رسمی و مجلسی مردانه را ارائه می دهند، بسیار مفید و موثر است. سعی کنید فضای فروشگاه خود را چندان شلوغ نکنید و در عوض به نظم و هماهنگی میان بخش های مختلف آن توجه کنید. ویترین چنین فروشگاهی، باید حس دعوت کنندگی را به مخاطب انتقال دهد. در دکوراسیون ویترین و سایر قسمت های فروشگاه، باید چیدمان تمامی لباس ها بر اساس نیاز مشتریان انجام شود.

از جمله مهمترین نکاتی که در طراحی دکوراسیون فروشگاه پوشاک مردانه باید به آن توجه نمود، استایل مشتری، سبک زندگی و سن و سال اوست. بدون شک طراحی دکور بوتیک مردانه برای کسانی که دارای سن بالایی هستند، متفاوت از دکور یک بوتیک فروش لباس های اسپرت و جوان پسندانه است.

طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک آقایان
طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک آقایان

طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک کودکان

دیزاین دکوراسیون فروشگاه پوشاک بچگانه باید با نهایت دقت و ظرافت انجام شود. در چنین فضاهایی بهتر است از رنگ های شاد، نورپردازی زیبا و المان های کودکانه استفاده کنید. هر چند کودکان معمولاً با بزرگ تر های خود وارد فروشگاه می شوند، اما یک دکوراسیون شیک و جذاب، می تواند توجه کودک و پدر و مادر او را به خود جلب کند. در چنین فروشگاهی باید تمرکز فراوانی بر روی جذابیت ویترین قرار دهید.

بهتر است در طراحی چنین فضایی، از عناصری که کودکان به آن علاقه دارند استفاده کنید. به عنوان مثال شخصیت های کارتونی، اسباب بازی و رنگ های شاد و جذاب، همگی از مواردی هستند که باعث جلب توجه کودکان به دکور فروشگاه شما خواهد شد. تکنیک نور پردازی را فراموش نکنید؛ چرا که رنگ های به کار رفته در فضای داخلی فروشگاه شما، با ترکیب نور بیش از پیش زیبا و چشم نواز به نظر می رسند.

طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک کودکان
طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک کودکان

برای طراحی دکوراسیون فروشگاه پوشاک خود با ما در مجموعه بناباما همراه باشید

اگر شما صاحب یک فروشگاه لباس هستید، مهم ترین چیزی که باید در شروع کار به آن توجه کنید، طراحی یک دکوراسیون شیک و جذاب است. برای انجام این کار، بهتر است از یک تیم با تجربه و حرفه ای کمک بگیرید. مهندسان و طراحان ما در مجموعه بناباما در زمینه طراحی داخلی، دیزاین، چیدمان ویترین و هر آن چیزی که شما برای زیبایی و جذابیت فروشگاه خود به آن نیاز دارید، به شما کمک خواهند کرد.

ما تمام تلاش خود را به کار میبریم، تا یک دکور حرفه ای و چشم نواز را برای فروشگاه شما طراحی کنیم. ما در بسیاری از جلسات مشاوره ای که با مشتریان خویش داریم، مواردی مانند بودجه و سلیقه کارفرما را با اصول طراحی و نوع فروشگاه لباس مد نظر قرار داده و سعی میکنیم بهترین طراحی را برای مشتریان خویش انجام دهیم.

طراحی دکوراسیون فروشگاه پوشاک خود را به بناباما بسپارید

سخن پایانی

طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک، اولین قدمی است که در شروع کسب و کار خود باید بردارید.‌ فراموش نکنید که اجناس با کیفیت و زیبای شما، باید در یک محیط مناسب به دست مشتریان برسند. اگر شما بهترین برند لباس را با کیفیت و کارایی بالا فراهم نمایید اما به دکوراسیون فروشگاه خود توجه نکنید، به موفقیت نخواهید رسید. ما با ارائه این مقاله تلاش کردیم شما را با مهم ترین نکاتی که برای طراحی چنین فضایی باید به آن دقت کنید آشنا نماییم.

همچنین در مورد طراحی داخلی فروشگاه لباس بانوان، آقایان و کودکان برای شما گفتیم و به پارامترهای مهمی در این زمینه اشاره کردیم. امیدواریم با ارائه این مطالب توانسته باشیم نقشی هر چند کوچک در موفقیت شما در زمینه کسب و کار فروش لباس برداشته باشیم؛ فراموش نکنید که همواره می توانید بر روی کمک ما در مجموعه بناباما در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی خود حساب کنید.

سوالات متداول

قدم اول برای طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک چیست؟

پاسخ به این سوال بسیار ساده است؛ تنها کافی است از خود بپرسید اگر شما جای مشتری خود بودید، آیا حاضر به قدم گذاشتن در چنین فروشگاهی می شدید یا خیر؟ آیا در طراحی داخلی فروشگاه شما، چیزی وجود دارد که باعث جلب توجه مشتری گردد؟ اگر پاسخ شما به این سوالات بله است، بدانید که قدم اول برای شروع کسب و کار خویش را به خوبی برداشته اید. اگر غیر از این است، به شما پیشنهاد می کنیم با کمک یک تیم حرفه ای، دکوراسیون داخلی فروشگاه خود را به بهترین شکل ممکن دیزاین نمای

آیا هزینه طراحی دکوراسیون داخلی یک فروشگاه لباس خیلی زیاد است؟

این موضوع به بودجه ای که شما برای این کار در نظر گرفته اید بستگی دارد. گاهی اوقات واقعاً نیاز به صرف هزینه های گزاف برای طراحی نیست و شما می توانید با اندکی سلیقه و خلاقیت، بهترین دکوراسیون را برای فروشگاه خود ایجاد نموده و به کسب و کار خود رونق ببخشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
همین حالا تماس بگیرید