دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه

داروخانه از آن دسته فضاهایی است که ما در طول زندگی خود، بارها و بارها به آن مراجعه می کنیم. شاید باور نکنید اما طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه تاثیر بسیار زیادی بر روی حس و حال مشتریان دارد. با ما همراه باشید تا در مورد مزایای طراحی دکوراسیون داروخانه و نکاتی که در این زمینه باید رعایت کنید، مطالبی را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم. همچنین فراموش نکنید که طراحان تیم بناباما، همواره آماده هستند تا در مسیر طراحی بهترین دکوراسیون برای داروخانه، شما را همراهی کنند؛ کافی است با ما تماس بگیرید و بر روی کمک ما حساب کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه
طراحی دکوراسیون داروخانه

مدت زمان تخمینی مطالعه: 14 دقیقه

مشاوره رایگان در زمینه طراحی دکوراسیون داروخانه

چرا طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه اهمیت دارد؟

داروخانه یکی از مکان های پر رفت و آمد است که روزانه افراد زیادی به آن مراجعه می کنند. بسیاری از این افراد به دنبال داروهای مورد نظر خود به داروخانه سر می زنند و برخی دیگر از آن ها، اقلام بهداشتی خود را از داروخانه تهیه می کنند. برای تمامی این افراد، آنچه بیش از پیش اهمیت دارد، نظم، هماهنگی و زیبایی دکوراسیون داروخانه است. در طول روز اقلام بسیار زیادی در این مکان به فروش می رسند؛ بنابراین باید تمامی آن ها به صورت مستقیم در دسترس کارکنان داروخانه قرار داشته باشند. تنها در این صورت است که می توان رضایت کامل کسانی که به داروخانه سر می زنند را جلب نمود.

علاوه بر این، بسیاری از مراجعان به داروخانه، بیمارانی هستند که برای درمان بیماری و تهیه نسخه پزشک خود، به داروخانه مراجعه می کنند. بدون شک در وجود برخی از آن ها احساساتی مانند ترس و نگرانی موج می زند.  حال تصور کنید یک داروخانه با طراحی زیبا، هماهنگ و چشم نواز، تا چه میزان می تواند بر روی روحیه بیماران تاثیر بگذارد. طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه، همان چیزی است که این روزها بسیاری از کارفرمایان به اهمیت آن پی برده اند. بنابراین انجام آن را به افراد متخصص و با تجربه می سپارند تا یک طراحی اصولی، دقیق و زیبا برای این فضا انجام دهند.

نمای داخلی داروخانه
دکوراسیون داخلی داروخانه

مزایای طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه

در زمان های نه چندان دور، داروخانه تنها به عنوان مکانی به شمار می رفت که ما برای دریافت داروهای مورد نظر خود به آنجا مراجعه می کردیم. در آن سال ها، کسی توجه چندان زیادی به دکوراسیون داروخانه نداشت و تنها به داروها و اقلامی که باید تهیه می کرد، می اندیشید. اما این روزها و با افزایش دانش و آگاهی ما در زمینه تاثیر دکوراسیون بر روحیه، به هر مکانی که وارد می شویم، ابتدا به دکوراسیون آن توجه می کنیم. داروخانه نیز از این قضیه مستثنی نیست؛ به همین سبب، این روزها داروخانه ها با بهترین دکوراسیون داخلی، پذیرای بیماران و مشتریان خود هستند. در ادامه مطلب به شما خواهیم گفت مزایای طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه چیست و چرا باید به آن توجه نمود.

1- بهینه سازی فضا

معمولاً بسیاری از داروخانه ها، فضای بسیار کمی در اختیار دارند و این موضوع گاهی اوقات باعث ایجاد بی نظمی ‌های فراوانی در این محیط می شود. اما با یک طراحی اصولی و استاندارد، می توان حداکثر استفاده را از این فضا نمود و به راحتی به تمامی اقلام موجود در آن دسترسی داشت. طراحی دکوراسیون داروخانه، برای شما این امکان را فراهم می کند که از کوچکترین فضایی که در دسترس دارید، به بهترین شکل ممکن استفاده نمایید.

2- ایجاد نظم و هماهنگی

همان گونه که می دانید، در یک داروخانه هزاران دارو و لوازم بهداشتی وجود دارند که باید در جای خود قرار گیرند. کارکنان داروخانه باید بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن، تمامی نیازهای مشتریان را برآورده نمایند. طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه، نظم و هماهنگی بی نظیری در این فضا به وجود می آورد. این نظم و هماهنگی، بهره وری کارکنان داروخانه را افزایش داده و موجب می شود آن ها به راحتی به انجام امور مشتریان مشغول باشند.

3- زیبایی و جذابیت

تجربه نشان دهنده آن است که زیبایی فضای داخلی داروخانه، به صورت مستقیم و غیر مستقیم، بر روی روحیه مشتریان تاثیر گذار است. آن ها با مشاهده عناصر زیبایی که در فضای داخلی دکوراسیون وجود دارد و همچنین نظم و هماهنگی بی نظیر آن، بیش از پیش ترغیب می شوند تا در سایر زمان ها نیز برای رفع نیاز خود به این داروخانه مراجعه نمایند.

دکوراسیون داروخانه کوچک

4- ایجاد حس آرامش در وجود مشتریان

بسیاری از افرادی که به داروخانه مراجعه می کنند، بیماران یا همراهان آن ها هستند. درون این افراد، ممکن است دنیایی از ترس و نگرانی وجود داشته باشد. طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه (اگر به شکل زیبا و اصولی انجام شده باشد) حس آرامش و امنیت را درون مراجعان برقرار می کند. تمامی مشتریان خیلی زود متوجه می شوند که با مراجعه به چنین داروخانه ای، استرس ها و ناراحتی های آن ها کمتر شده و تمامی این موارد به لطف معجزه ای است که یک طراحی اصولی و دقیق با خود به همراه آورده است.

به دنبال یک طراح خوب برای طراحی دکوراسیون داروخانه خود می‌گردید؟

هزینه طراحی دکوراسیون داروخانه چقدر است؟

حتماً برایتان این سوال به وجود آمده که هزینه طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه چقدر است؟ از آنجایی که تنوع کسب و کار و نیاز کارفرماها با یکدیگر تفاوت بسیاری دارد، نمی توان یک قیمت واحد برای طراحی داخلی عنوان نمود. اما در پاسخ به این سوال می توان به چند فاکتور موثر در قیمت اشاره نمود.

 • متراژ داروخانه: مسلماً هر قدر متراژ داروخانه شما بیشتر باشد، هزینه طراحی داخلی آن نیز افزایش می یابد.
 • سبک طراحی: انتخاب سبک های مجلل، باشکوه و کلاسیک هزینه بیشتری در مقایسه با سبک های مدرن و مینیمال ایجاد می کند.
 • میزان خلاقیت در طراحی: طراحی یک دکوراسیون خلاقانه و منحصر بفرد در مقایسه با دکوراسیون های روتین و کلیشه ای هزینه بیشتری ایجاد می کند.
 • خواسته ها و نیاز کارفرما: طراحی فضاهای خاص، نقاط تمرکز، فضای نشمین و سایر خواسته های متفاوت کارفرما، هزینه بیشتری برای طراحی مغازه ایجاد می کند.

5 نکته مهم در طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه

برای آن که بتوانید فضای داخلی داروخانه خود را به بهترین شکل ممکن طراحی نمایید، باید به نکات مهمی توجه کنید. ما در این قسمت به صورت خلاصه به برخی از این موارد اشاره نموده و شما را با آن ها آشنا می کنیم.

1- تهویه هوا

یک داروخانه باید از تهویه هوای کاملاً مناسبی برخوردار باشد. بنابراین در طراحی دکوراسیون داخلی آن باید از سیستم های گرمایشی، سرمایشی و تهویه هوا استفاده کنید. این موضوع سبب می شود که هوای داروخانه همیشه معتدل و خنک باشد.

2- رنگ مناسب

بهترین رنگ هایی که می توان برای فضای داخلی داروخانه استفاده نمود، رنگ های خنثی و ملایم هستند. هرگز از رنگ های استرس زا و تند برای این فضا استفاده نکنید، چرا که حس و حال مشتریان را تغییر داده و بر روی حال روحی آن ها تاثیرات منفی برجای می گذارند.

رنگ ملایم در دکوراسیون داروخانه

3- نورپردازی

یکی از ارکان اصلی طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه، نورپردازی است. نورپردازی چنین فضایی باید متناسب، یکدست و مطلوب باشد. تمامی مشتریان به واسطه نور داروخانه، باید بتوانند تمامی زوایای این فضا و پیشخوان را به خوبی مشاهده نمایند.

4- فضای استراحت برای کارکنان

تمامی کارکنانی که در داروخانه به فعالیت مشغول هستند، در طول روز نیاز به فضایی برای استراحت دارند.‌ بنابراین در طراحی دکوراسیون آن، باید چنین فضایی را برای کارکنان در نظر گرفت؛ شما می توانید از مبل و صندلی های راحت و زیبا در این قسمت استفاده نموده و وسایلی برای نوشیدن چای و قهوه برای آنها فراهم کنید.

5- طراحی پیشخوان

یکی از مهم ترین قسمت های داروخانه، پیشخوان است. پیشخوان فضایی است که کارکنان داروخانه با مشتریان ارتباط برقرار می کنند. طراحی پیشخوان نه تنها باید زیبا و مدرن باشد، بلکه باید به گونه ای انجام شود که بتوان از طریق آن به راحتی نیازهای تمامی مشتریان را برآورده نمود.

طراحی پیشخوان داروخانه
پیشخوان داروخانه

سفارش طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه در بناباما

با مطالعه این مقاله به خوبی متوجه شدیم که یک طراحی اصولی و استاندارد، تا چه میزان می تواند بر روی رضایت افرادی که به داروخانه مراجعه می کنند تاثیر گذار باشد. همچنین کارکنان داروخانه در چنین فضای زیبا و دلنشینی، به بهترین شکل ممکن فعالیت نموده و خدمات خود را در اختیار مشتریان قرار می دهند. بنابراین شما باید برای طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه خود، از یک تیم حرفه ای و متخصص کمک بگیرید.

طراحان و مهندسان ما در مجموعه بناباما، همواره آماده هستند تا تمامی آن چه که در طول سال ها فعالیت حرفه ای خود به دست آورده اند را، با تمام وجود در اختیار شما قرار دهند. ما در کنار شما هستیم تا بتوانید یک طراحی زیبا، هماهنگ و اصولی برای داروخانه خود انجام داده و به بهترین شکل ممکن به مشتریان خود خدمت کنید. با ما تماس بگیرید تا در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه و هر آن چه نیاز است در مورد آن بدانید، مشاوره های لازم را به شما عزیزان ارائه دهیم.

طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه خود را به بناباما بسپارید

مزایای سفارش طراحی دکوراسیون داروخانه در بناباما

سفارش طراحی دکوراسیون به یک شرکت معتبر مانند بناباما، ریسک اتلاف وقت و هزینه را کاهش می دهد. اما این کار مزایای بیشتری در بر دارد. از جمله اینکه:

 • مشاوره دقیقی در خصوص خرید کفپوش، کاغذ دیواری، سقف کاذب و … به دست می آورید.
 • بناباما ارتباط خوبی با برندهای خوشنام دارد. ما می توانیم محصولات مورد نیاز شما را با قیمت کمتری تهیه کرده و در اختیارتان قرار دهند.
 • هیچ گونه نگرانی از بابت کیفیت طراحی نخواهید داشت. چرا که مرحله به مرحله طراحی به تایید شما رسیده و سپس جلو می رود.
 • شما می توانید تصویری واقعی از طراحی داخلی را در قالب رندرهای سه بعدی ببینید. این تصاویر پیش از اجرای طرح در اختیار شما قرار می گیرد تا به تایید شما برسد.
 • یک طراح حرفه ای به شما در انتخاب رنگ، متریال و حتی شدت نور کمک می کند.
 • با سفارش طراحی دکوراسیون داخلی به تیم بناباما، از فضای خود بیشترین استفاده را می برید. چرا که طراحان ما در طول طراحی به بهینه سازی آن نیز می پردازند.
 • از طریق یک طراحی اصولی و حرفه ای، روحیه مشتریان خود را بهبود می بخشید.
 • عملکرد فضا را بهبود داده و در مواردی به آنان عملکردی چندگانه می دهید.
 • سلیقه شخصی خود را با اصول طراحی دکوراسیون پیاده سازی می کنید.
سفارش طراحی دکوراسیون داروخانه

سخن پایانی

همه ما به خوبی می دانیم که نمای خارجی و دکوراسیون داخلی یک بنا، تا چه میزان می تواند بر روی روحیه بیننده تاثیر بگذارد. گاهی اوقات با وارد شدن به یک فضا، احساسی سرشار از شادی و آرامش تمام وجود ما را فرا می گیرد و این موضوع تنها یک دلیل دارد و آن دلیل، طراحی اصولی و استاندارد دکوراسیون آنجاست. داروخانه نیز از این قضیه مستثنی نیست و طراحی دکوراسیون آن، اهمیتی بیش از سایر فضاها دارد. ما با ارائه این مطالب تلاش کردیم هر آنچه باید در مورد طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه بدانید را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. از مزایای آن گفتیم و شما را با مهم ترین نکات پیرامون آن آشنا کردیم.‌ امیدواریم با مطالعه این مقاله، اطلاعات خوبی در زمینه طراحی بهترین دکوراسیون برای داروخانه به دست آورده باشید و با آگاهی کامل در این زمینه اقدام کنید.

سوالات متداول

هزینه طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه چقدر است؟

عوامل بسیار زیادی وجود دارند که بر روی هزینه طراحی یک دکوراسیون اصولی برای داروخانه موثر هستند. از جمله این موارد می توان به قیمت مصالح، سبک دکوراسیون، دستمزد طراحان، دستمزد کارگران، هزینه حمل و نقل مصالح و تجهیزات اشاره نمود.

در انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون داروخانه، باید به چه مواردی توجه کنیم؟

رنگ تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و هماهنگی دکوراسیون داروخانه دارد. بنابراین در هنگام انتخاب رنگ باید به سازگاری و هماهنگی آن با سایر قسمت های دکوراسیون دقت کنید. سعی کنید از رنگ های خنثی مانند سفید استفاده کنید که هم نشانه نظم و پاکیزگی است و هم احساس آرامش را درون افراد به وجود می آورد.

در طراحی دکوراسیون داروخانه کدام قسمت اهمیت بیشتری دارد؟

هر چند تمامی قسمت های داروخانه اهمیت بسیار زیادی دارند، اما پیشخوان آن بسیار تا بسیار مهم است. در پیشخوان است که با مشتریان ارتباط برقرار نموده و خدمات خود را به او ارائه می دهیم. در این قسمت باید از رنگ های آرامش بخش و بهترین متریال ها استفاده کنیم. نظم، هماهنگی و زیبایی در قسمت پیشخوان، تاثیر بسزایی بر روی روحیه مشتریان دارد.

سایر خدمات طراحی دکوراسیون در بناباما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
همین حالا تماس بگیرید