دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب

اتاق خواب اصلی ترین محیط برای خلوت و استراحت اهالی خانه به شمار می رود. به همین خاطر است که طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب می بایست در تناسب با روحیات افراد و سلیقه آنان صورت بگیرد. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی نحوه طراحی دکوراسیون اتاق خواب، طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودک و نوجوان بپردازیم. همچنین اگر به دنبال یک تیم حرفه ای برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب خود هستید، همین حالا با ما تماس بگیرید. طراحان بناباما با سال ها تجربه و تخصص آماده ارائه خدمات طراحی دکوراسیون داخلی انواع فضاها می باشند.

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب - بناباما
طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب

هیچ ضرورتی برای یکسان سازی سبک اتاق خواب و سبک حاکم بر دکوراسیون داخلی منزل وجود ندارد. به همین خاطر است که دست شما برای انتخاب سبک، رنگ طرح و حتی فرم اتاق خواب کاملاً باز است. در طراحی دکوراسیون اتاق خواب با چند نوع اتاق خواب روبرو می شویم. هر یک از این فضاها چیدمان و دکوراسیون مخصوص به خود را می طلبند. در ادامه به بررسی نکات ضروری برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب میپردازیم. با ما همراه باشید.

مشاوره طراحی دکوراسیون با تیم طراحان بناباما

مشاوره رایگان در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب

مدت زمان تخمینی مطالعه: 12 دقیقه

دکوراسیون داخلی اتاق خواب مستر

به طور معمول اتاق مستر ابعاد بزرگتری نسبت به سایر اتاق های خواب دارد. در این اتاق فضایی برای حمام و دستشویی در نظر گرفته می شود که در اغلب مواقع موجب کوچک شدن ابعاد اتاق مستر می شود. با این حال این فضا برای قرارگیری یک تخت دو نفره به همراه دو عسلی و یک میز توالت طراحی شده است. از این رو ابعاد کافی برای دکوراسیون و چیدمان را دارد. اتاق خواب مستر فضاییست که والدین پس از گذراندن یک روز پر دغدغه، از آن برای کسب آرامش استفاده می کنند. از این رو دکوراسیون این اتاق می بایست حس آرامش و سکون را تداعی کند. برای ایجاد این مفاهیم لازم است چند اصل مهم را مورد توجه قرار دهید.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب مستر
طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب مستر

سبک دلخواه خود را تعیین کنید

همانطور که پیش از این نیز گفته شد، لازم است پیش از طراحی دکوراسیون داخلی منزل، پیرامون نوع سبک انتخابی تصمیم بگیرید. این موضوع در خصوص دکوراسیون داخلی اتاق خواب مستر نیز صدق می کند. پیروی از یک سبک مشخص و اجرای المان های آن، به طرز قابل توجهی موجب ارتقای کیفیت اتاق خواب می شود.

به عملکرد فضا بیش از زیبایی آن توجه کنید

عملکرد اتاق خواب مستر بسیار حیاتی است. چرا که این فضا بیشتر برای کسب آرامش و رفع خستگی مورد استفاده قرار می گیرد. به همین خاطر توصیه می کنیم از المان های زیبایی که موجب به خطر انداختن عملکرد اتاق خواب می شوند استفاده نکنید. برای مثال اتاق خود را با انواع المان های تزئینی چیدمان نکنید تا فضای کافی برای تنفس و استراحت داشته باشید.

از یک هارمونی رنگ آرامش بخش استفاده کنید

استفاده از رنگ های جیغ، زننده و پویا، در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب ممنوع است. رنگ دیوار اتاق شما می بایست از پالت رنگی آرامش بخش همچون آبی، سفید، سبز و یا صورتی انتخاب شود. استفاده از رنگ های گرم همچون قرمز، زرشکی و قهوه ای، موجب افزایش هیجان افراد می شود. در دراز مدت اثرات مهیج این رنگ ها موجب بی خوابی و بی قراری افراد می شود.

به شکل صحیح نورپردازی کنید

اتاق خواب مستر نیازی به استفاده از روشن کننده های متعدد ندارد. این فضا مختص خواب و استراحت است و استفاده از یک آباژور، لوستر و یا هالوژن رنگی در آن کفایت می کند. با این حال توصیه می شود از نور طبیعی روز به حد کافی استفاده کنید. تهویه و نور طبیعی انرژی منفی این اتاق را از بین برده و برای خواب شب مناسب می سازد.

مشاوره طراحی دکوراسیون با تیم طراحان بناباما

به دنبال یک طراح خوب برای طراحی داخلی اتاق خواب خود می‌گردید؟

طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک

طراحی داخلی اتاق کودک مهم ترین بخش در طراحی دکوراسیون منزل است. چرا که مشخصات این فضا به طور مستقیم در روحیات کودکان تاثیر می گذارد. هرچقدر فضای اتاق کودک با روحیات کودکان آنان تناسب بیشتری داشته باشد، شادابی و سرزندگی کودک شما بیشتر خواهد شد. از آنجایی که کودکان زمان زیادی از روز را در اتاق خود مشغول به بازی و فعالیت هستند، لازم است این فضا نیاز آنان را برای تخلیه هیجان و انرژی مرتفع سازد. از سوی دیگر محیطی امن برای خواب و استراحت آنان باشد. برطرف کردن این دو نیاز در کنار یکدیگر، کمی سخت و چالش برانگیز است.

نداشتن مهارت و دانش کافی در خصوص طراحی داخلی اتاق کودک، موجب تضعیف روحیه و به خطر افتادن سلامت کودکان می شود. از این رو توصیه می شود برای چیدمان این فضا از نظرات طراحان کاربلد استفاده کنید. در یک نگاه کلی می توان رعایت چند عامل را در طراحی این فضا موثر دانست.

طراحی داخلی اتاق کودک
دکوراسیون اتاق کودک

استفاده موثر از نور و تهویه روز

یکی از نکات مهم در زمینه طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک استفاده موثر از نور است. نور طبیعی خورشید به طرز قابل توجهی موجب شادابی و سرزندگی کودکان می شود. به همین خاطر توصیه می کنیم پرنور ترین اتاق در خانه خود را به کودکان اختصاص دهید. همچنین پرده های این اتاق را از نوع حریر با رنگ ها روشن انتخاب کنید تا عبور نور به بهترین نحو ممکن صورت بگیرد. برای کاهش اثرات نور شدید به خصوص در فصول گرم سال، از والان و یا شید استفاده کنید.

هارمونی رنگ پویا و جذاب در دکوراسیون اتاق خواب کودک

حتماً متوجه شده اید که کودک شما به استفاده از رنگ های شاد، جیغ و پویا علاقه بیشتری نشان می دهد. پس اتاق کودک را با استفاده از تنالیته رنگی روشن، شاد و پرانرژی، در تناسب با روحیه آنان چیدمان کنید. در صورتی که کودک شما قادر به بروز نظرات شخصی خود است، نظر او را پیرامون انتخاب رنگ پرس و جو کنید. اما به خاطر داشته باشید برای طراحی داخلی اتاق کودک از یک هارمونی رنگ خاص پیروی کنید. استفاده نابجا از رنگ های مختلف موجب سردرگمی کودک و بیقراری او می شود.

ایجاد فضای تنفس و بازی

برای کودکان استفاده از عناصر تزیینی و اسباب بازی های متعدد اهمیتی ندارد. آن ها دوست دارند یک فضا برای بازی و تخلیه هیجان در اختیار داشته باشند. از این رو توصیه می شود در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک یک بخش مجزا را برای بازی و تنفس کودک در نظر بگیرید. این بخش را به تهویه مطبوع و روشنایی کافی مجهز کنید تا اشتیاق کودک برای فعالیت و بازی بیشتر شود.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب نوجوان

طراحی اتاق خواب گروه سنی نوجوان از سایرین سخت تر است. چرا که این گروه سنی دارای روحیات خاصی بوده و تمایلات شخصی خود را دنبال می کنند. عوامل مختلفی در دکوراسیون و طراحی داخلی اتاق خواب نوجوان تاثیر می گذارند. این آیتم های تاثیر گذار در موارد زیر خلاصه می شوند.

جنسیت نوجوان

پسرها و دخترها در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب خود، متدهای مختلفی ارائه می دهند. برخلاف دخترها که طرفدار رنگ های شاد، ملایم و روحیه بخش هستند، پسرها به استفاده از رنگ های تیره، خاص و گیرا، علاقه بیشتری نشان می دهند. به همین خاطر توصیه می کنیم در انتخاب رنگ، طرح و بافت اتاق خواب نوجوان، از روحیات و سلیقه این افراد کمک بگیرد.

عملکرد فضا

بسیاری از نوجوانان از اتاق خواب خود برای مطالعه و خواندن درس استفاده می کنند. در این حالت لازم است طراحی دکوراسیون اتاق آنان به شکل دو منظوره انجام بگیرد. برای اینکار کافیست فضای مخصوص مطالعه را از فضای خواب تفکیک کنید. سپس بخش مطالعه را به نور کافی مجهز کنید تا مانع خمودگی و کسالت فرزند شما شود. بهتر است در این بخش از اتاق از رنگ های مهیج، طرح های شلوغ و بافت خشن استفاده نکنید.

خواست و نیاز نوجوان

بسیاری از نوجوانان دوست دارند اتاق خواب خود را به یک محیط صمیمی و دوستانه تبدیل کنند. به طور عکس برخی دیگر تمایلی به اشتراک اتاق خواب با دوستان و یا سایر افراد خانه ندارند. در صورتی که فرزند شما مایل به ایجاد محیط گرم و صمیمی باشد، می توانید از یک نیم ست کوچک برای ایجاد نقطه کانونی استفاده کنید. 

ثبت سفارش طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب در بناباما

تیم مهندسین بناباما با سال ها تجربه و تخصص آماده طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب شما می باشد. تنها کافیست با ما تماس بگیرید و یا فرم ثبت سفارش را تکمیل کنید. همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت. همچنین می توانید برای مشاوره رایگان و دریافت نمونه کارها با ما در ارتباط باشید.

مشاوره با تیم طراحی دکوراسیون داخلی بناباما

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب را به بناباما بسپارید

مزایای سفارش طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب در بناباما

همه ما می دانیم که چیدمان و دکوراسیون داخلی نیاز به مهارت و دانش بالایی دارد. کافیست به دستاوردهای خود در خصوص چیدمان نگاهی بیندازیم تا متوجه اهمیت این مسئله شویم. پیداست که سفارش طراحی دکوراسیون به یک شرکت معتبر مانند بناباما، ریسک اتلاف وقت و هزینه را کاهش می دهد. اما این کار مزایای بیشتری در بر دارد. از جمله اینکه:

  • مشاوره دقیقی در خصوص خرید مبلمان، کفپوش، پرده، کاغذ دیواری، سقف کاذب و … به دست می آورید.
  • بناباما ارتباط خوبی با برندهای خوشنام دارد. ما می توانیم محصولات مورد نیاز شما را با قیمت کمتری تهیه کرده و در اختیارتان قرار دهند.
  • هیچ گونه نگرانی از بابت کیفیت طراحی نخواهید داشت. چرا که مرحله به مرحله طراحی به تایید شما رسیده و سپس جلو می رود.
  • شما می توانید تصویری واقعی از طراحی داخلی منزل خود را در قالب رندرهای سه بعدی ببینید. این تصاویر پیش از اجرای طرح در اختیار شما قرار می گیرد تا به تایید شما برسد.
  • یک طراح حرفه ای به شما در انتخاب رنگ، متریال و حتی شدت نور کمک می کند.
  • با سفارش طراحی دکوراسیون داخلی به تیم بناباما، از فضای منزل خود بیشترین استفاده را می برید. چرا که طراحان ما در طول طراحی به بهینه سازی آن نیز می پردازند.
  • از طریق یک طراحی اصولی و حرفه ای، روحیه اهالی خانه و مهمانان خود را بهبود می بخشید.
  • عملکرد فضا را بهبود داده و در مواردی به آنان عملکردی چندگانه می دهید.
  • سلایق شخصی خود را با اصول طراحی دکوراسیون منزل پیاده سازی می کنید.

سایر خدمات پیشنهادی بناباما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید